Yerel

“Giresun Prestij Caddeleri İle Güzelleşiyor”

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun önem verdiği projelerden biri olan ‘Prestij Cadde’ Projesi şehrin vizyonuna değer katıyor.

“Giresun Prestij Caddeleri İle Güzelleşiyor”

Gedikkaya Mahallesi Nihatbey Caddesi ve Aksu Mahallesi Pazar Caddesi’ne uygulanan ‘Prestij Cadde Projesi’ şimdi de Hacısiyam Mahallesi Fatih Caddesi’nde gerçekleşiyor. Kalıcı çalışmaların yapıldığı caddelerde ilk olarak yağmursuyu, kanalizasyon ve içme suyu hatları güçlendiriliyor. Asfalt, kaldırım, aydınlatma ve peyzaj çalışmalarıyla da caddeler modernize ediliyor. Prestij Cadde Projesi’nin ilki Nihatbey Caddesi’ne yapıldı. İkinci olarak Aksu Mahallesi Pazar Caddesi’nde ise çalışmalar halkın hizmetine sunulurken; projede son dokunuşlar yapılıyor. Nihatbey ve Pazar Caddesi yeni yüzüyle birlikte büyük beğeni toplarken, özellikle bu bölgelerde ulaşımda yaşanan sıkıntılar son buldu ve şehrimizin hizmetine sunuldu. Şimdiler de ise Fatih Caddesi’nde ‘Prestij Cadde Projesi’ devam ediyor. İki etaptan oluşacak caddede altyapı, üstyapı ve peyzaj çalışmaları büyük titizlikle gerçekleştiriliyor.

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla başlayan Prestij Cadde Projesi kapsamında; altyapı hizmeti olarak içme suyu ve yağmur suyu hattı, yaya ulaşımının konforu ve güvenliği için modern kaldırımlar ve dekoratif aydınlatma direkleri, araç trafiğinin akışını ve güvenliğini sağlamak amacı ile de refüj ve kavşak düzenlemeleri, genişletme, orta refüj düzenlemesi ve asfaltlama çalışması yapılıyor.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise yaptığı açıklamada: “Şehrimizde artık modern bir yaşamı paylaşmak istiyoruz ve bunun için güzellik kazandıracak projelerimize devam ediyoruz. Giresun’u daha da güzelleştirmek ve modernleştirmek için gece gündüz çalışıyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL