Yerel

Giresun Kent Konseyi; “Tarihi Rektörlük Binasının, Giresun Üniversitesine Tekrardan Tahsis Edilmesini Talep Ediyoruz”

Giresun Üniversitesi tarihi Rektörlük binası ile ilgili Giresun Kent Konseyi Başkanı Abdullah Mürşit GÜREL tahsisin kaldırılmasıyla ilgili açıklamada bulundu.

Giresun Kent Konseyi; “Tarihi Rektörlük Binasının, Giresun Üniversitesine Tekrardan Tahsis Edilmesini Talep Ediyoruz”

Gürel yaptığı açıklamada “Giresun için tarihi bir öneme sahip olan, geçmişte Giresun Valiliği (Hükümet Konağı) olarak kullanılan daha sonrasında Giresun Üniversitesine tahsis edilen bu bina Giresun Valiliğinin talebi üzerine Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği bakanlığı Milli Emlak Genel Müdürlüğü tarafından devir alınarak Giresun Valiliğine tahsis edilmiştir.
Giresun Üniversitesinin DOKAP ile yapmış olduğu proje kapsamında Giresun’un kültür arşivinin, Giresun 42. Ve 47. Alaylarının ilk sergileneceği Fındığın da tanıtılacağı bu proje kapsamında binanın tadilatı yapılmakta iken böyle bir karar alınması düşündürücüdür.
Biz Giresun Sivil toplum örgütlerini temsilen Giresun Üniversitesinin uhdesi kalacak Giresun kültürünü yansıtan Giresun ve tüm Giresun’umuzu tanıtan bir bina olarak kullanılmasını arzu etmekteyiz. Bunun için de ilgililerin duyarlı olacağını Giresun kamuoyunun da buna sahip çıkacağını düşünüyoruz. İlgili karardan dönülerek tekrardan Giresun üniversitesine tahsis edilmesini talep ediyoruz.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL