Güncel

Giresun İtfaiyesi Zor Zamanda Vatandaşların Yanında Oldu

Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü 2022 yılında vatandaşların can ve mal güvenliği için özveriyle çalıştı.

Giresun İtfaiyesi Zor Zamanda Vatandaşların Yanında Oldu

Müdürlük; yangın, trafik kazası, kurtarma, sel ve su baskını, iş yeri denetimi ile eğitim ve tatbikatlara ilişkin 12 aylık istatistikleri paylaştı.

Vatandaşların zor zamanında yardımına koşmaya devam eden itfaiye ekipleri 1 Ocak- 31 Aralık tarihleri arasında meydana gelen 270 yangına müdahale ederek alevleri söndürdü.

159 zararsız yangın ve 111 yangına müdahale eden Giresun Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü Ekipleri; 416 kez vatandaşa yardım, kurtarma ve intihar, 471 hayvan kurtarma, merdivenli araçla 800 çalışma, 265 su çekme faaliyetinde bulundu. 377 adet işyeri raporu düzenlenirken, köyler ve bazı mahallelere toplam 8816 ton içme suyu ulaştırıldı.

Verilen eğitimlerde; yangın öncesi, sırası ve sonrasında yapılması gerekenler hakkında kurum, firma personelleri ve vatandaşların yanı sıra öğrenciler de bilgilendirilirken, eğitim, tatbikat ve denetleme sayısı istatistiklere 144 olarak yansıdı.

Diğer yandan 112 Acil Çağrı Merkezine yıl içerisinde itfaiye birimine 5408 ihbar geldiği açıklandı.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, itfaiye personellerinin önemli bir görevi icra ettiğini vurgulayarak, itfaiyenin en iyi şartlarda çalışması adına ihtiyaç duyulan tüm araç ve ekipmanlarını sağladıklarını anlattı.

Başkan Şenlikoğlu: “Modern ekipmanlarımız, donanımlı itfaiye teşkilatımızla iyi günde kötü günde vatandaşlarımızın hizmetinde olmaya devam edeceğiz. Büyük bir özveri ile çalışan itfaiye personellerimizi kutluyor, çalışmalarında kolaylıklar diliyorum. Zaten her fırsatta kendileriyle bir araya geliyor, çalışmaları da yakından takip ediyoruz.” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL