eğitim

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İngilizce Seferberliği

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Erasmus+ Akreditasyonları kapsamında “Yabancı Seferberliği” başlatıldı.

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nden İngilizce Seferberliği

Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2021-2027 dönemlerinde Erasmus+ projelerinde akredite olmasıyla bu kapsamda yürütülen yabancı dil seferberliği çalışmalarında; Müdürlüğe bağlı okullarda görev yapan toplam 1.765 öğretmen, Halk Eğitimi Merkezlerinde düzenlenen yabancı dil kurslarına katılım sağladı.

Giresun Merkez ve ilçelerindeki tüm halk eğitim merkezlerimiz tarafından, Erasmus+ proje katılımcı adaylarına A1, A2 ve B1 olmak üzere üç farklı seviyede İngilizce kursu 12 kişilik gruplar şeklinde kurs açılmaktadır.

Erasmus+ projelerine katılımcı adayı olacak Öğretmen, Usta öğreticiler ve Yaygın eğitim kursiyerlerinin en az A2 düzeyinde İngilizce seviyesine ulaşmaları için açılması teşvik edilen kurslar, her yıl düzenli olarak farklı aralıklarla açılmaya devam edilecektir.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu çalışmalarla ilgili değerlendirmesinde; Müdürlük olarak öğretmenlerin mesleki ve kişisel gelişimlerine yönelik faaliyetlerin hız kesmeden devam ettiğini dile getirdi.

Bu çerçevedeki Yabancı Dil Seferberliği ile Müdürlüğünce yürütülen Erasmus+ projeleri başta olmak üzere hareketliliklere dahil olmak isteyen öğretmenlerin, seyahat edecekleri ülkelerdeki kurs merkezi ya da iş başı gözlem faaliyeti ve ziyaretlerde rahat iletişim kurmaları, kendilerini ifade ederek proje kazanımlarından en iyi şekilde faydalanabilmeleri için en az A1 seviyesinde yabancı dil becerisine sahip olmalarının amaçlandığını dile getirdi.

Bu amaçla 12 kişilik eğitim grubu oluşturan tüm eğitim kurumların il genelindeki halk eğitim merkezlerine başvurarak söz konusu kurslardan faydalanabileceği bilgisini paylaştı. Bu vesileyle Yabancı Dil Seferberliği faaliyetlerinde yer alan, emeği ve katkısı bulunan tüm yönetici ve öğretmenlere çalışmalarında başarılar diledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL