eğitim Güncel Yerel

Giresun Fatih M.T.A.L. Stajını Berlin’de Yapıyor

Giresun Fatih Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (MTAL), “Fatih MTAL Stajını Avrupa’da Yapıyor” isimli Erasmus+ projesi kapsamında Berlin Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL’ü ziyaret etti.

Giresun Fatih M.T.A.L. Stajını Berlin’de Yapıyor

Gerçekleşen ziyarete proje kapsamında stajlarına Berlin’de gerçekleştirecek olan 10 öğrenci ile Radyo TV alanı öğretmeni Yunus ÖGETÜRK ve Matematik öğretmeni Alper AYDIN da katıldı. Ziyarette proje hakkında bilgilendirme yapılarak devam eden staj faaliyetleri hakkında deneyimler aktarıldı. Berlin Eğitim Ataşesi Prof. Dr. Erdal Tanas KARAGÖL, Almanya mesleki eğitimi hakkında kısaca bilgi vererek buraya gelen öğrencilerimizin uygulama faaliyetlerinde hiç de zorlanmadığını ve teknik donanım anlamında Alman öğrenci emsallerinden eksik yanının olmadığını söyleyerek öğrencilere başarılar diledi.

Giresun Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada; “Proje kapsamında 20 öğrenci dört refakatçi öğretmenle birlikte stajını Almanya’nın başkenti Berlin’de yapmaya devam ediyor. İki aşamadan oluşan projenin ilk akışı 10 öğrenci ve refakatçi iki öğretmen ile 23 Şubat tarihinde başladı. Proje kapsamında staj eğitimi görecek öğrencilere Dronela çekim teknikleri, fotoğraf tasarımı, profesyonel fotoğraf çekim teknikleri, DSLR ayarları, stüdyoda fotoğraf ve video çekimi sırasında ses ve ışık ayarlarının yapılması, haber portalı için video ve fotoğraf tasarlama, haber toplama ve reklam ürünleri tasarlama gibi birçok konuda eğitim verilecek.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL