eğitim

Giresun ERASMUS+ AKREDİTASYON Projeleri İle Avrupa’da

ERASMUS+ Yetişkin Eğitimi Öğrenici ve Personel Hareketliliği Akreditasyonu (KA-121-ADU) kapsamında 2021-2027 dönemi içim akredite olan Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ERASMUS+ Akreditasyon projesinin yurtdışı hareketlilik faaliyetleri tamamlandı.

Giresun ERASMUS+ AKREDİTASYON Projeleri İle Avrupa’da

Proje kapsamında ilimizde yetişkin eğitimi alanında faaliyet gösteren Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan toplamda 35 idareci, öğretmen ve usta öğretici yurtdışında gerçekleştirilen işbaşı gözlem ve kurs faaliyetlerine katılım sağladı.
Projenin konsorsiyum üyeleri olan Giresun Merkez Şehit İsmail Bay Halk Eğitimi Merkezi, Keşap Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitimi Merkezi, Espiye Halk Eğitimi Merkezi, Alucra İsmail Hakkı Tekışık Halk Eğitimi, Şebinkarahisar Halk Eğitimi Merkezlerinde görev yapan idareci, öğretmen ve usta öğreticilerimizin katılımcı olarak yer aldığı projede 2 adet işbaşı gözlem 2 adet kurs faaliyetleri yer almıştır.
7 yıl boyunca devam edecek olan projenin projenin hedefleri;
-Yetişkin eğitimi kapsamında kursiyerlerin istihdama yönelik gelir getirici kurslar açmak ve kursiyerlerin girişimcilik becerisinin artırmak.
-Yetişkinlerde temel beceriler (okuryazarlık, medya okuryazarlığı, vb.) ve hayat boyu öğrenme ile yetişkin eğitimi sürecinde kişilerin bireysel/mesleki/kültürel yeterliliklerini artırmak.
-Farklı yaş, kültür, eğitim ve sosyo-ekonomik düzeylere sahip ve bunun yanı sıra daha önce veya şu an ceza evlerinde hüküm giymiş vatandaşların yetişkin eğitimi kapsamında yeterliliklerini geliştirmek .
Söz konusu proje hedeflerine ulaşmak amacıyla Nisan-Haziran ayları arasında sırasıyla Hollanda, Almanya (Berlin), Hollanda ve Almanya (Dortmund) hareketlilikleri gerçekleştirildi. Yapılan hareketlilikler boyunca katılımcılar, proje hedefleri doğrultusunda kurs, gözlem ve edinimlerin yanı sıra kültürel gezi faaliyetlerine de katılarak yeni kazanımlar elde ettiler. Faaliyetlere katılım sağlayan idareci, öğretmen ve usta öğreticiler kurs/işbaşı gözlem katılım belgesi ile Europass hareketlilik belgesi almaya hak kazandı.
Proje faaliyetleri Avrupa Birliği ve Türkiye Ulusal Ajansının belirlediği hibe miktarlarına göre önümüzde ki yıllarda da devam edecektir.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL