Yerel

Giresun-Diyarbakır Off-Road Kardeşliği HDP’yi rahatsız etti

Giresunlu hemşehrimiz Diyarbakır Vali Yardımcı Murat Yıldız’ın fikir ve koordinesiyle gerçekleşen, Giresun Çotanak Off-Road ekibinin de katıldığı Off Road Festivali kapsamında Diyarbakır’da gerçekleşen etkinlikler HDP’lileri rahatsız etti.

Giresun-Diyarbakır Off-Road Kardeşliği HDP’yi rahatsız etti

Terör saldırıları ile ismi sıkça duyulan ve şuan terörden temizlenen Lice İlçesinin kırsal kesiminde, Diyarbakırlı gençlerin ve Giresunluların katılımıyla yapılan kardeşlik kampı HDP’lileri rahatsız ederken, asılsız ve mesnetsiz iftiralarda bulunarak Vali Yardımcısı hemşehrimiz Murat Yıldız’ı hedef haline getirdiler.


Etkinlikler kapsamında Diyarbakır’da offroad araçları ve Türk bayraklarıyla düzenlenen Kardeşlik Konvoyundan da rahatsız olan HDP’li Milletvekilleri Mithat Sancar, Dersim Dağ, Meral Danış ve birçok milletvekili; festivalde yer almamış olan Topal Osman’ın resminin yer aldığı bir otobüsü Diyarbakır sokaklarında gezdirilmiş gibi servis ederek yalan ifadelerle sosyal medyada algı oluşturmaya çalıştılar.
Kardeşlik festivalinden rahatsız olan HDP Milletvekilleri aynı yalanlarla TBMM’ye Genel Kuruluna Giresunlu Hemşehrimiz Diyarbakır Vali Yardımcısı Murat Yıldız hakkında soru önergesi verdiler.
Terörden temizlenen alanlarda Giresunluların da katıldığı kardeşlik kampı yapılmasından ve şehir kardeşlik konvoyundan rahatsız olduğu için iftiralara ve yalanlara başvuran HDP’li gerek Giresun’dan gerekse Diyarbakırlılardan birçok tepki geldi.
Her iki şehirden de Vali Yardımcısı Giresunlu Murat Yıldız’a destek yağarken Çotanak Off-Roaf grubu da yaptığı açıklama ile HDP’li vekillere tepki gösterdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL