Kültür-Sanat Yerel

GİRESUN BELEDİYESİ’NİN HAZIRLADIĞI EBEGÜMECİ OYUNU ADANA’DA ÖVGÜ ALDI

Başarılı oyunlarıyla tiyatroseverlerin beğenisini kazanan Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu, müzikli komedi “Ebegümeci” adlı tiyatro oyunu ile Adana Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın düzenlediği 7. Şehir Tiyatroları Buluşması’nda büyük beğeni topladı.

GİRESUN BELEDİYESİ’NİN HAZIRLADIĞI EBEGÜMECİ OYUNU ADANA’DA ÖVGÜ ALDI

Adanalı tiyatroseverler tarafından da ilgiyle izlenen oyun festivale renk kattı. Seyircilerin yoğun ilgisi ile sahnelenen oyunda Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu oyuncuları Adanalı tiyatroseverlerden tam not alırken, oyunun sonunda Belediye Başkan Yardımcısı Abdurrahman Demirel tüm Adanalılara Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun selamlarını ileterek, Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Mahmut Göğebakan’a bir sepet fındık
hediye etti. Başkan Göğebakan da festivale renk katan oyunlarından dolayı Giresun Belediyesi Şehir Tiyatrosu
ekibine plaket ve çiçek takdim etti. Genel Sanat Yönetmenliğini Özden Aydın, Yönetmenliğini ise Ahmet Öndaş’ın yaptığı çalışmayla hazırlanan oyunda; Sadık Takır, Emre Aydın, Fikret Öğüd, Ali İlker Pir, Duygu Aydın, Ayşegül Yenal, Atakan Atlar, Ahmet Öndaş, Ayşegül Çavuşoğlu, Eray Aktaş, Harun Murat Aydın, Erdoğan Cüneyt Kamanoğlu, Nevin Dizdar, İpek Türk, Özden Aydın oyuncu olarak yer alıyor. Mustafa Küçükkalıpçı’nın yazdığı ‘Ebegümeci’ adlı oyun; Sokak çocuğu Müşkül’ün kaza sonucu bir cinayetle suçlanmasıyla başlar. Öldürdüğü adamın çökertilmek istenen bir çetenin başı olduğunun anlaşılması çok uzun sürmez ve Müşkül’ün hayatının başlı başına değişme hikayesi anlatılır.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL