Güncel

Giresun Belediyesi’nden Bir İlk Daha!

Giresun Belediyesi, temel belediyecilik hizmetlerinin yanında sosyal, kültürel ve eğitim gibi faaliyetlerde de ilklere imza atmaya devam ediyor.

Giresun Belediyesi’nden Bir İlk Daha!

Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun da büyük önem verdiği eğitim projelerine bir yenisi daha ekleniyor ve ‘Düşün mümkün kıl’ ilkesiyle Fındık Pazarı mevkiindeki Belediyenin Eski İmar Müdürlüğü Binasında faaliyet gösterecek ‘Düşünce Okulu’ kuruldu.

4 ay sürecek 5 farklı atölyenin yer alacağı ‘Düşünce Okulu’nda sınırlı sayıda kontenjana sahip atölyeler için son başvuru tarihi 13 Ocak olarak açıklandı.

Atölyelerin koordinatörleri ise; İletişim Atölyesi: İsmail Cem Feridunoğlu, Edebiyat Atölyesi: Hakkı Özdemir, Sosyoloji Atölyesi: Mustafa Bakırcı, Şehir Atölyesi: Mehmet Fatsa ve Hüseyin Gazi Menteşeoğlu, Müzik Atölyesi: Selçuk Küpçü olarak açıklandı.

Giresun’da bir ilk olacak Düşünce Okulu’nda; atölyeler ve kütüphane vasıtasıyla gençlerin bir arada bulunup nitelikli sohbet edebilecekleri, kitap okuyabilecekleri, ilgi alanları hakkında araştırma yapabilecekleri ve uzmanların bilgilerinden faydalanabilecekleri bir ortam oluşturulacak.

Atölyeler vasıtasıyla ilgi alanlarına yönelik olarak katılımcıların kendilerini geliştirebilecekleri, fikir alışverişinde bulunabilecekleri ve kendilerini ilgi alanları üzerinde geliştirmeleri hedefleniyor.

Faaliyetler arasında her ay alanında uzman kişiler tarafından yapılacak olan söyleşiler de düzenlenecek olup, böylelikle katılımcılar uzmanlarla tanışma fırsatı bularak, bilgilerinden faydalanabilecekler. Her atölye, ayda 2 kez hafta içi belirlenen bir günde 17.00 ve 19.00 saatleri arasında uygulanacak. Her bir atölye katılımı 4 ay sürecek ve süreç sonunda katılımcılara belge verilecek.

Katılımcılar, atölye imkânının yanı sıra zenginleştirilmiş kütüphaneden de yararlanabilecek, ihtiyaç duydukları kaynakları temin ederek, ilgi alanlarına göre kütüphaneden seçtikleri kitapları okuyabilecekler.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL