Yerel

Giresun Belediyesi’nden Anlamlı Etkinlik

Sahil temizliğinden toplanan atıklar geri dönüşüme verilerek, elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi vatandaşın sağlık ihtiyacı karşılanacak.

Giresun Belediyesi’nden Anlamlı Etkinlik

Bu kapsamda; Giresun Belediyesi öncülüğünde Giresun Üniversitesi ile iş birliği yapılarak kumsallarda denize taşınan atıkların aşırı dalgalanma sonucu kıyıya vurmasıyla oluşan kirlilik temizlendi. Şehrimizin Batı yakasında Filika adlı işletme ile Gençlik Merkezi arasındaki güzergahta yürütülen temizlik çalışmasıyla birlikte söz konusu alan daha iyi bir görünüme kavuştu.

Diğer yandan, yapılan temizlik etkinliği anlamlı bir uygulamaya da dönüştürülecek. Bu kapsamda, sahilden toplanan atıklar ayrıştırılarak geri dönüşüme verilecek ve elde edilecek gelir ihtiyaç sahibi bir vatandaşın tedavi ihtiyacı için kullanılacak.
Çöp toplama etkinliğine katılan Giresun Üniversitesi Çevre Topluluğu Başkanı ve Makine Mühendisliği 4. Sınıf öğrencisi Belkıs Demirdağ, düzenlenen son derece anlamlı olduğunu ifade ederek:
“Yaptığımız çalışmayla birlikte hem sahilleri temizleyip hem de ihtiyaç sahibi bir vatandaşa destek olunması bizleri son derece mutlu etti. Bu temizlik çalışmalarının periyodik olarak yapılması taraftarıyız. Belediye Başkanımız Aytekin Şenlikoğlu’na Gençlik ve Spor Bakanlığımıza, danışman hocamız Özlem Tunç Dede ve etkinliğe katılan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu ise: “Bizler kıyılarımızın temiz olması için mücadelemizi sürdürüyoruz.İnsanlarımızı da çevre temizliği ve doğa koruma kapsamında bu tarz projelerle teşvik etmeye çalışıyoruz. Bu konudaki çalışmalarımızı aralıksız olarak sürdüreceğiz. Bu etkinlik sonucunda ihtiyaç sahibi bir vatandaşımıza sağlık desteği verilecek olması bizleri ayrıca mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL