Güncel

Giresun Belediyesi Yeni Gençlik Merkezi Projesi Yer Teslimi Yapıldı

Giresun Belediyesi yeni bir gençlik merkezini daha hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Giresun Belediyesi Yeni Gençlik Merkezi Projesi Yer Teslimi Yapıldı

Başkan Aytekin Şenlikoğlu’nun şehirdeki gençlerin sosyal alanlarını zenginleştirmek için planladığı projelerden biri daha yakın zamanda hayata geçecek.

Şehrimizde yaşayan gençlerin serbest zamanlarını değerlendirmelerine yardımcı olmak, gençleri sosyal, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlere yönlendirmek, gençlerin kişisel ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunmak amacıyla gençlik merkezinin yapımı başladı. Güre Mahallesi Ömer Halisdemir Sokak’ta 942,24 m² bir alan üzerinde yapılması planlanan gençlik merkezinin toplam inşaat alanı 510m² olup 2 katlı bir yapı olarak tasarlandı. Binanın mimarisi Giresun’un tarihi ve kültürel dokularına uygun çizgi ile modern bir görünüme sahip olması için dış cephesi cam ve taş kaplama yapılacak.

Gençlik Merkezi’nin 100 kişilik oturma kapasitesine sahip olan giriş katında sıcak soğuk içecek ve aperatif ürün hazırlama alanı ile dinlenme alanı oluşturulması planlanıyor. Giriş kat alanı içinde özel olarak hazırlanan kitaplık rafları birçok basılı kitap ve derginin sergilenmesine ve gençlerin merkez içinde ücretsiz olarak kullanımına imkan sağlayacak. Yine söyleşi, toplantı, röportaj, yayın, sergi, müzikal gibi etkinliklerde kullanılabilecek taşınabilir sahnede yapılacak ve gençlerin keyifli vakit geçirmeleri sağlanacak.

Kütüphane ve okuma salonu olarak planlanan asma kata zemin kattan ulaşılacak. Kat alanı 200 m² ve 80-90 kişilik oturma kapasitesine sahip olacak. Asma katta özel tasarlanan kitaplıklar yine birçok kitap ve derginin okuyuculara ulaşmasını sağlayacak olup, alan içinde yine bireysel çalışma oturma alanları da yer alacak.

Gençlik Merkezinin çevresi ise peyzaj alanı olarak düzenlenecek. Özel hazırlanan peyzaj alanına entegre olarak dinlenme ve okuma alanları oluşturulacak. Ayrıca kafeterya da hizmet verecek.

Gençlik Merkezi, okuyucularına kişisel dizüstü bilgisayarları, tabletleri, akıllı telefonları ve diğer mobil cihazlarıyla ücretsiz kablosuz erişim imkânı sunacak.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL