Güncel

Giresun Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Giresun Belediyesi, vatandaşların sağlıklarının korunması ve rahat bir yaz dönemi geçirmesi için sivrisinek, sinek ve haşerelere karşı ilaçlama çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor.

Giresun Belediyesi İlaçlama Çalışmalarını Aralıksız Sürdürüyor

Veteriner İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ilaçlama ekipleri, yaz aylarında insan sağlığını tehdit eder hale gelen sivrisinek, karasinek ve haşerelere karşı yapılan çalışmalarda her bir detayı titizlikle değerlendirerek ilaçlama yapıyor.

Belirlenen program dahilinde akşam saatlerinde tüm mahallelerde ilaçlama çalışması yürüten ekipler öncelikle sivrisineklerin üremelerine uygun ortamları tespit ederek bu noktalara yöneliyor ve ilerleyen saatlere kadar çalışmalarını sürdürüyor.

Çevre sağlığını olumsuz yönde etkileyebilecek zararlılara karşı etkin bir mücadele gerçekleştiren ekipler, çevreye ve insan sağlığına zarar vermeyen ilaçlar kullanıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü yetkilileri; ilaçlamaların düzenli olarak devam edeceğini ve vatandaşın sağlığını korumak ve sivrisineklerin rahatsızlık verici etkilerini en aza indirmek için gece gündüz demeden çalışılacağını bildirdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL