Güncel

Giresun Belediyesi Aşevi’nin Açılışı Yapıldı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu’nun talimatıyla yaşlı ve engelliler başta olmak üzere, yemek yapma durumu olmayan ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırmak hedefiyle kurulan Belediye Aşevi hizmete açıldı.

Giresun Belediyesi Aşevi’nin Açılışı Yapıldı

Gemilerçekeği Mahallesi’nde 200 m2’lik bir alana kurulan Aşevinde toplam 12 personel haftada 5 gün hizmet verecek ve yemekler 3 çeşit olarak günlük tek öğün olarak ilk etapta 50 hanede 150’i aşkın ihtiyaç sahibine ulaştırılacak.

Soğuk hava depolu Aşevinde profesyonel bir ekip tarafından pişirilecek olan yemekler yine Aşevi personeli tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılacak. Aşevinde, evinde yemek yapamayacak durumda olan hasta, çok yaşlı ve engelli vatandaşlar da faydalanacak.

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, ihtiyaç sahibi vatandaşların sıcak yemek ihtiyacını karşılamak amacıyla günlük 400 kişilik yemek kapasiteli Aşevini kurduklarını belirterek: “Komşusu açken, tok yatan bizden değildir’ düsturuyla yetiştirildik. Arkadaşlarımızın aylardır emek vererek ihtiyaç sahibi aileler için ortaya koyduğu bu güzel çalışmanın açılışını sizlerle birlikte açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Küçük bir tebessüme vesile olabilmek bizler için büyük bir sevinç kaynağı oluşturuyor. Dayanışma ve paylaşma kültürünü yaygınlaştırmaya ve şehrimizde gönüllere dokunmayı sürdüreceğiz. Bu anlayışla sosyal yardım faaliyetlerimizi “Bir elin verdiğini diğer el görmeyecek” şeklinde gerçekleştiriyoruz. Bizim amacımız şu, evinde yemek yapamayacak durumda vatandaşlarımız var. Çoluk çocuğu olmayan yaşlanmış, hastalanmış, evi yanmış, bir yerden göçüp gelmiş, mutfağında eşyası olmayanlar var. Bu aşevinde kaynattığımız çorbaları kendisi yemek yapamayan, yemek yapma durumu olmayan vatandaşlarımıza ulaştıracağız. Tıpkı ramazan çadırı uygulamasında olduğu gibi Aşevimizde hazırlanacak olan yemeklerin giderleri için kaç kişilik olursa olsun iş adamlarımızın ve istekli her vatandaşımızın bağışlarını bekliyoruz. Yaklaşık 1 Milyon TL’ye mal olan Aşevimiz şehrimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olsun.” dedi.

Açılışa; Belediye Başkan Vekili Salih Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları Şerafettin Vurgun, Abdurrahman Demirel, Tuncay Muhammet Arışan, Belediye Birim Müdürleri, Meclis Üyeleri, AK Parti İl Başkanı Kenan Tatlı, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Mustafa Modaoğlu, İl Müftüsü Ramazan Topcan, Muhtarlar ve davetliler katıldı.

Başkan Şenlikoğlu, yakın zaman sonra şehrimize gezici ‘Aşevi Tırı’ geleceğini ve 5 bin kişilik yemek verileceğini de sözlerine ekledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL