Yerel

Giresun Barosu’ndan KDV Oranına İtiraz

Giresun Barosu, avukatlık hizmetlerine getirilen KDV oranlarına itiraz etti.

Giresun Barosu’ndan KDV Oranına İtiraz

Konu ile ilgili Giresun Barosu Yönetim Kurulu adına açıklamalarda bulunan Baro Başkanı Av. Soner Karademir; “Ülkemizde, sunduğu kamu hizmetine rağmen en yüksek vergi oranına tabi olan biz Avukatların hizmetlerindeki KDV oranının düşürülmesi için Baro Başkanlığımızca ilgili merciler nezdinde başvuru ve görüşmeler yapılıp tam da yeni Adalet Bakanının daveti ile meslektaşlarımızın sorunlarını anlatmaya gideceğimiz günün sabahında, Resmi Gazete’de mal ve hizmet alanlarında KDV oranlarının artırılmasına ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı yayımlanmıştır.
Bilinmelidir ki sunduğumuz Avukatlık hizmeti vatandaşın adalete erişiminin yegane unsuru ve sağlayıcısıdır.
Artırılan KDV oranı zaten meslek alanları daraltılmış, gelirleri azaltılmış, hayati ekonomik sorunlarla boğuşan Avukatlardan öte; zaten yargı harç ve avansları artırıldığı gibi; vergi yükü de artırılarak yargıya müracaatı adeta imkansız ve lüks hale getirdiğinden; vatandaşlarımızın hak arama özgürlüğü de kısıtlanmıştır.
Belirtilen nedenlerle, anılan kararın iptali için mücadeleye devam edip konuyu yargıya taşıyacağımızı meslektaşlarımız ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız.” ifadelerine yer verdi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL