Ekonomi Güncel

Giresun 2. OSB yeni yatırımlarla büyüyecek

Bulancak Pazarsuyu’nda kurulan Giresun 2. OSB için yatırım görüşmelerini sürdüren Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Giresun ekonomisine ve istihdamına şimdiden büyük katkı sağlayan 2. OSB yeni yatırımlarla büyüyüşünü sürdürecek” dedi.

Giresun 2. OSB yeni yatırımlarla büyüyecek

Konumu ve kolay ulaşılabilirliği ile önemli sanayi yatırımları için bir cazibe merkezi haline gelen Giresun 2. Organize Sanayi Bölgesinin mevcut yatırımlarla bile şimdiden Giresun’a ekonomik ve istihdam alanında büyük katkılar sunduğuna dikkat çeken Bulancak Belediye Başkanı ve 2. OSB Başkan Vekili Recep Yakar, yeni yatırımcılarla büyüyüşünü sürdürecek 2. OSB’mizin Giresun ekonomisine katkısı katlanarak artacaktır dedi.

FLO İle Görüştüler

Giresun Valisi Enver Ünlü ile birlikte Valilik makamında, ayakkabı sektöründe faaliyet gösteren bir yatırımın bölgemizde faaliyete geçmesi için FLO Genel Müdürü Tahir Bayraksoy ile istişarede bulunduklarını ifade eden Yakar, Bu projenin hayata geçmesi ile yaklaşık 200 kişiye de iş istihdamı sağlanacak. Görüşmenin olumlu geçtiğini belirten Başkan Yakar, projenin detaylandırılarak hızla hayata geçirilmesi konusunda mutabık kaldıklarını belirtti.

GİRSAN’I ziyaret ettiler

AK Parti Giresun Mv. Kadir Aydın’la birlikte Giresun 2. OSB’de yeni fabrikasında üretime başlayan GİRSAN’ı ziyaret eden Belediye Başkanı ve 2. OSB Başka Vekili Recep Yakar, “Hafif silah sanayii alanında ilimizin adını dünyaya duyuran GİRSAN Silah Fabrikasını Milletvekilimiz Kadir Aydın ile ziyaret ettik. Üretim hatları hakkında bilgilenerek bir kez daha gururlandık. 30’un üzerinde tabanca, 3 çeşit Av Tüfeği ve Milli Piyade Tüfeği üretebilen dev bir kuruluş haline gelen GİRSAN Silah A.Ş. ülkemizin önemli Savunma Sanayi kuruluşlarından da biri haline gelmiştir. GİRSAN sahiplerinden Nevzat Cürgül Bey’e ve kardeşlerine nezaket ve ilgilerinden dolayı teşekkür eder, başarılarının büyüyerek devam etmesini dileriz” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL