eğitim Güncel

“Gelecek Emin Ellerde”

Giresun Valisi Enver Ünlü, Giresun Merkez İlçe Teyyaredüzü Mahallesinde bulunan Giresun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Giresun İmam Hatip Ortaokulu’nu ziyaret ederek, okullar bünyesinde oluşturulan kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve çok amaçlı salonun toplu açılışını gerçekleştirildi.

“Gelecek Emin Ellerde”

Aynı binada hizmet veren iki okulda ziyaret ve incelemelerde bulunan Vali Ünlü’ye, Giresun İl Milli Eğitim Müdürü Tosunoğlu ve okul yöneticileri tarafından eğitim ortamları ve yürütülen eğitim öğretim faaliyetleri hakkında bilgi sunuldu.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” Projesi kapsamında üretim ve kurulumu gerçekleştirilen okul kütüphanesi, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından donatımı yapılan 170 kişilik konferans salonu ile Kuveyt Türk Katılım Bankasının 20 adet bilgisayar desteğiyle okul bünyesinde oluşturulan bilgisayar laboratuvarının toplu açılışı Vali Enver ünlü tarafından yapıldı.

Kurulumu yapılarak faaliyete geçirilen eğitim ortamlarının açılış kurdelesi,  Vali Ünlü ve öğrenciler tarafından birlikte kesildi.

Açılış sonrası Vali Ünlü ve beraberindekiler, öğrencilerle birlikte; kütüphane, laboratuvar ve konferans salonunu gezdi. Vali Ünlü, faaliyete geçirilen eğitim ortamlarında incelemelerde bulunarak, öğrencilerin bilgisayar laboratuvarındaki çalışmalarını yerinde gözlemledi.

Vali Ünlü, çalışmalarla ilgili yaptığı paylaşımda; “Giresun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi ile Giresun İmam Hatip Ortaokulumuzun bünyesinde oluşturulan kütüphane, bilgisayar laboratuvarı ve çok amaçlı konferans salonunun açılışını yaptık. Gelecek emin ellerde. Kuveyt Türk Katılım Bankasının yaptığı 20 adet bilgisayar desteğiyle oluşturulan Bilgisayar Laboratuvarında öğrencilerimizin programlama, modelleme ve tasarım çalışmalarına hayran kaldım. Eğlenirken öğrenecek, öğrenirken öğretecekler. Çocuklarımıza merak ettikleri, ilgi ve sevgi duydukları, öğrenmek istedikleri her konuya açılan ‘Kitap’ adında muazzam bir kapı olduğunu ifade ettik. Kütüphanelerin hayatlarına nice zenginlik katması dileklerimle. Öğrencilerimize, öğretmenlerimize hayırlı olsun” ifadelerine yer verdi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL