Güncel

“Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi” Gerçekleştirildi

Giresun’da Toplum Sağlığı Merkezlerinde ve Hastanelerde Gebe Bilgilendirme Sınıfı/Gebe Okulu Sorumlularına 11-12 Temmuz 2023 tarihlerinde “Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi” gerçekleştirildi.

“Gebe Bilgilendirme Sınıfı Eğitimi” Gerçekleştirildi

Merkez Toplum Sağlığı Merkezinde görev yapmakta olan Ebe Pınar Yavuz Cantürk, Ebe Gökben Aksu Kaya, Diyetisyen Firdevs Karabayır, Fizyoterapist Salih Samet Becer, Psikolog Mustafa İlker Erol’un eğitimci olarak katıldığı eğitimin son gününde Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Uzm. Dr. Bekir Bulut, Bulaşıcı Olmayan Hastalıklar Birim Sorumlusu Dr. Arife Yıldırım, Proje Sorumlusu ATT Yeliz Öksüz tarafından katılımcılara katılım belgesi ve eğitimcilere teşekkür belgesi verildi.

İl Sağlık Müdürlüğü’nün konu ile ilgili yaptığı açıklamada; “Anne adaylarının ruhsal, fiziksel ve sosyal yönden doğuma ve doğum sonrası döneme bilinçli bir şekilde hazırlanması ve desteklenmesi için ilimizde gebe bilgilendirme sınıfları tüm toplum sağlığı merkezleri/ilçe sağlık müdürlükleri ve Sağlıklı Hayat Merkezinde ücretsiz olarak hafta içi her gün hizmet vermektedir. Gebelerimiz bu konularda yeterli bilgiyi ilçelerindeki İlçe Sağlık Müdürlüklerindeki, Toplum Sağlığı Merkezlerindeki ya da Sağlıklı Hayat Merkezindeki Gebe Bilgilendirme Sınıflarından alabilirler. Ayrıca, hastanelerdeki Gebe Okullarından gebe eğitimi hizmetlerinden faydalanabilirler.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL