Yerel

“Fetih ile Sadece Şehir Değil, Gönüller de Fethedilmiştir”

AK Parti Giresun İl Başkanı Kenan Tatlı, “29 Mayıs 1453, İstanbul’un Fethi’nin 569. Yılı” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

“Fetih ile Sadece Şehir Değil, Gönüller de Fethedilmiştir”

İl Başkanı Tatlı mesajında, “29 Mayıs 1453 tarihinde gerçekleşen İstanbul’un fethi; Osmanlı Devleti’ni bir imparatorluk haline getirip, ortaçağ karanlığını yıkıp, yepyeni bir çağ açan, askeri bir başarının çok ötesinde siyasi, ekonomik, sosyal ve kültürel sonuçlarıyla şanlı tarihimizin en büyük zaferlerinden, en önemli dönüm noktalarından biridir.
Tarih boyunca üç büyük imparatorluğa başkentlik yapmış olan tarih ve kültür şehri İstanbul’un, Fatih Sultan Mehmet Han tarafından 29 Mayıs 1453 tarihinde fethedilişinin 569. yılına erişmiş bulunmaktayız.
İstanbul’un fethi sadece bir yerin fethedilmesi veya kazanılmış bir savaş olmayıp dünya tarihine ve medeniyetine yön vermiş bir hadisedir. Fetih ile sadece şehir değil, gönüller de fethedilmiştir.
Bu duygu ve düşüncelerle, peygamber efendimizin övgüsüne mazhar olarak bizlere dünya kenti İstanbul’u miras bırakan Fatih Sultan Mehmet Han‘ı, O’nun kumandasındaki kahraman ecdadımızı rahmet ve minnetle anıyor, İstanbul’un Fethi’nin 569.yılını kutluyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL