Güncel Yerel

Ezan Yarışması Birincisinden Kur’an Ziyafeti  

Giresun İl Müftülüğünce düzenlenen programa katılan ünlü hafızlar Kur’an ziyafeti sundu.

Ezan Yarışması Birincisinden Kur’an Ziyafeti  

Giresun İl Müftülüğü tarafından Ramazan ayı dolayısıyla “Kur’an-ı Kerim Ziyafeti” düzenlendi.

Suudi Arabistan’da düzenlenen Kur’an-ı Kerim’i ve Ezanı Güzel Okuma Yarışması’nda ezan dalında birinci olan Şarkışla Ravza Camisi İmam Hatibi Muhsin Kara, 2010 yılı Kur’an’ı Kerim Güzel Okuma Türkiye birincisi Mustafa Özyılmaz ve Sanaullah Habib Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulundu.

Programda konuşan İl Müftüsü Ramazan Topcan; “Kardeşlerim! İslam aleminin temel problemi ilimdir, ahlaktır. Kur’an-ı Kerim’in getirdiği değerlerin ihmal edilmesi neticesinde yozlaşan ahlaki değerlerimiz, zayıflayan aile bağlarımız boşanmaların önünü gün geçtikçe artmıştır. Bugün sadece Müslümanlar değil, insanlık Kur’an-ı Kerim’e muhtaçtır. Beşerin derdine derman olur ancak Kur’an, Onsuz artık canavardan da beterdir insan.” dedi.

Giresunluların yoğun ilgisinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Müftüsü Topcan, “Değerli hocalarımızın güzel okuyuşları ile hamdolsun kalplerimiz huzur buldu. Müftülüğümüz tarafından düzenlenen bu güzel programa iştirak eden değerli hocalarıma huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yüce Rabbim ses ve sedalarını daim kılsın, samimiyetten ayırmasın. Siz değerli kardeşlerime, gönül dostlarımıza çok teşekkür ediyorum, geceniz mübarek olsun.” diye konuştu. Program Müftü Topcan’ın duası ile son buldu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL