Siyaset

“Emekliler Yardıma Muhtaç Yaşamaya Zorlanıyor”

İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Emeklilerimize görüşülen zor şartlar altında yaşamaya mahkum edilen emeklilerin az tüketerek yardıma muhtaç yaşamaya devam etsinler mesajı verildi” dedi.

“Emekliler Yardıma Muhtaç Yaşamaya Zorlanıyor”

TBMM’de dün görüşülen emekli maaşlarının asgari ücret düzeyine çıkarılmasına ilişkin kanun teklifi, Meclis Genel Kurulu’nda oylandı. En düşük emekli maaşının net asgari ücret tutarında olması istemiyle hazırlanan kanun teklifi, AKP’li milletvekillerinin oylarıyla reddedildi.
İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “TBMM’de En düşük emekli maaşının net asgari ücret tutarında olması istemiyle hazırlanan ve AKP’li milletvekillerinin reddettiği kanun teklifiyle emeklilerimize görüşülen zor şartlar altında yaşamaya mahkum edilen emeklilerin az tüketerek yardıma muhtaç yaşamaya devam etsinler mesajı verildi” dedi.
Türkiye’de 10 Milyona yakın emekli olduğuna vurgu yapan İYİ Parti Ordu İl Başkanı Ekrem Şentürk, “Toplumda eşitlik anlayışını AKP sağlayamıyor. Bir kesim mutlu kalan mutsuz yaşatmaya devam ediyorlar. Asgari ücrete yapılan zam ile ilgili kötümser değiliz dedik. Ancak TBMM’de emeklilerimizle ilgili çıkan red kararı kabul edilemez. 1500-2000 TL arasında maaş alan emeklilerimizin sayısı çok fazla. Bu konuda düzenleme yapılamaz ise emeklilerimiz muhtaç yaşamaya mahkum edilecek. Saraylardan toplumu izleyenler ne yazık ki emeklilerin durumunu görememektedir. Emeklilerimiz maaşlarının insanca yaşayabilecekleri bir düzeye çekilmesini beklemektedir” şeklinde konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL