eğitim Güncel Yerel

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından okul ve kurumlarda görev yapan yöneticilerin mesleki bilgi ve becerilerini artırmak amacıyla “Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP )” düzenlendi.

Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) Semineri Yapıldı

Bakanlıkça, toplamda 120 saatlik 4 modül halinde hazırlanan programın 1. Modülü olarak Giresun’da, 11-15 Nisan 2022 tarihleri arasında, Yeşil Giresun Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonunda mahalli hizmet içi semineri gerçekleşti.

Gerçekleşen Eğitim Yönetici Geliştirme Programı (YÖGEP) seminerinde, il eğitim görevlileri Hakan Demir ve Baha Özdemir tarafından katılımcılara, eğitim yöneticilerinin mesleki sorumlulukları ve eğitim yönetiminde stratejik konular başlıklarında eğitim öğretim konusunda birçok bilgi ve paylaşımlarda bulunuldu.

Müdür Tosunoğlu seminerde okul müdürlerine hitaben yaptığı konuşmada, Eğitim öğretim hizmetlerinde kalite ve başarıyı etkileyen iki temel faktöre vurgu yaparak bunların okul müdürü ve öğretmen olduğunu ifade etti. Diğer bir faktörün ise öğrenci olduğunu belirtti.

Müdür Tosunoğlu; “Okul kültürünün ve ikliminin şekillenmesinde okul müdürünün yönetim anlayışı ve kişiliği oldukça etkilidir. Bu yönüyle okul müdürünün; okulun çalışma iklimini, niteliğini en yüksek seviyeye çıkarırken, tüm personellerin ekip ruhu ile dayanışma içerisinde çalışmalarına imkân sağlaması, verilen hizmetin kalitesini daha da yükseğe çıkaracaktır.

Bugünden başlayarak beş gün boyunca verilecek bilgi ve paylaşımlarla okullarımızda, kalıcı ve sağlıklı bir okul kültürünün oluşturulması, okullar ve öğrenciler arası farklılıkların en aza indirilerek daha kaliteli ve nitelikli bir eğitim ortamının oluşturulması için okul müdürlerimizin desteklenmesi amaçlanmaktadır. Bu doğrultuda, eğitim görevlileri ve katılımcıların kıymetli katkı ve paylaşımlarıyla güzel sonuçlar çıkacağına inanıyor, kolaylıklar ve iyi çalışmalar diliyorum.” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL