Güncel

DOKAP Başkanlığına Eğitim Projelerine Destek Ziyareti

DOKAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı tarafından sorumluluk bölgesindeki illerde bulunan kamu kurum ve kuruluşları için 2023 Yılı Yatırım Programı Teklif Çağrısı yayınlanmış, Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bu teklif çağrısına proje başvurusunda bulunulmuştur.

DOKAP Başkanlığına Eğitim Projelerine Destek Ziyareti

Bu kapsamda, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, projenin amaç ve çıktılarını görüşmek üzere ve istişarede bulunmak üzere DOKAP Başkan Yardımcısı Mustafa Kemal Bilgin’e ziyarette bulundu.

Müdür Tosunoğlu ziyaretinde, açılması planlanan beceri geliştirme merkezi ile Giresun il merkezindeki öğrenci ve öğretmenlerimizin müfredat ve ders kazanımları doğrultusunda okul dışı öğrenme ortamlarında atölye çalışmaları yaparak kalıcı öğrenme sağlayacağını; bireysel, akademik ve sosyal gelişimlerine katkıda bulunacağını vurguladı.

Başkan Yardımcısı Bilgin ise DOKAP olarak eğitim-öğretim projelerine önem verdiklerini Giresun ilinde eğitim-öğretim alanında yapılan faaliyet ve çalışmaları özveriyle takip ettiklerini ve bu süreçte gereken desteği sunacaklarını dile getirdi.

2023 Yılı Yatırım Programı Teklif Çağrısı kapsamında Müdürlüğe başvurusu yapılan “Süleyman Ağa Beceri Geliştirme Merkezi” projesiyle öğrencilere/gençlere okul dışı öğrenme ortamlarında kalıcı bilgi ve beceriler kazandırmak, öğrencileri teknoloji projeleri geliştirmede gereken temel bilgi ile teknik altyapı ile destekleyerek, güncel teknolojiler konusunda vizyon sahibi olacakları, yaparak yaşayarak öğrenecekleri bir ortam oluşturmaları amaçlanmaktadır.

Bu amaçlar doğrultusunda hazırlanan projeyle 5 Atölye ve 1 Ekolojik Bahçenin hayata geçirilmesi planlanmaktadır. Projeyle kurulacak “Süleyman Ağa Beceri Geliştirme Merkezi” Giresun İlinde okul dışı öğrenme ortamlarının bir arada bulunduğu ilk eğitim-öğretim merkezi olma özelliği taşımaktadır. Merkezde yapılacak faaliyetlerle öğrenciler, hem bilişsel hem de kişisel becerilerini geliştirme imkânı bulacaklardır.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL