Genel

Dış Ticaret İstihbaratı ve Hedef Pazar Analizi Eğitimlerinin İlk Aşaması Tamamlandı

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası tarafından hazırlanan ve Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Giresun’da Dış Ticaret ve Hedef Pazar Araştırma Kapasitesinin Geliştirilmesi” projesi kapsamında düzenlenen Dış Ticaret İstihbaratı ve Hedef Pazar Analizi” eğitimlerinin ilk aşaması kamu kurum/kuruluşları ve üyelerimizin katılımları ile tamamlandı.

Dış Ticaret İstihbaratı ve Hedef Pazar Analizi Eğitimlerinin İlk Aşaması Tamamlandı

Toplamda 4 gün süren eğitimlerde katılımcılara GTİP tespiti, GTİP bazında dünya ölçeğinde ithalatçı ve ihracatçı ülkelerin tespiti, büyüyen-küçülen pazarlar, rakip sorgulama ve analizi, büyüme eğilimi olan pazarlar, hedef pazar belirleme kriterleri, hedef pazar için vergi kota vb. sorgulama, hedef pazar tespiti, hedef müşteri gruplarının tespiti, firma veri tabanları, konşimento bilgileri, bilanço ve mali tablolara erişim, hedef müşteri bilgilerine erişim, ihale sorgulama ve takip, stratejik üstünlük etüdü konularında uygulamalı olarak eğitim verildi ve vaka çalışmaları yapıldı.

Yatırım Ortamının İyileştirilmesi Teknik Destek Programı kapsamında yürütülen proje kapsamında gerçekleştirilecek olan eğitimler önümüzdeki aylarda da kurum/kuruluşları ve üyelerin katılımları ile devam edecek.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL