Bulancak

“Daha Temiz Bir Bulancak İçin Birlikte Gayret Göstermeliyiz”

Bulancak Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, vatandaşların çöp toplama saatlerine dikkat ederek, evsel atıklarını çöp toplama kamyonlarının geçiş saatlerinde çıkarmaları, konteynerlere moloz atılmaması istendi.

“Daha Temiz Bir Bulancak İçin Birlikte Gayret Göstermeliyiz”

Yapılan açıklamada; “Müdürlüğümüz tarafından ilçemiz genelinde çöp toplama işleri akşam saatlerinde ve belli bir düzende yapılmaktadır. Her mahallemizden ve her sokağımızdan çöp toplama araçlarımızın geçiş saatleri belli olup, vatandaşlarımızın çöp toplama araçlarının geçiş saatlerine yakın çöplerini çıkarmaları hem işlerin düzeni hem de çevre sağlığı ve görsel anlamda önemlidir. Çöp kamyonlarının geçiş saati sonrası veya sabah bırakılan çöpler neredeyse 24 saat beklemekte, kötü görüntüye ve kokuya sebep olmakta, sokak hayvanları tarafından dağıtılabilmektedir. Bunun önüne geçebilmenin tek yolu çöp toplama araçlarının saatlerine riayet etmektir.
“ÇÖP KONTEYNERLERİNE MOLOZ ATMAYIN!”
Bir diğer hususta çöp konteynerlerine moloz, inşaat hafriyatı, taş gibi atıkların atılmasıdır. Çöp konteynerleri sadece evsel atıklar için kullanılmalıdır. Moloz gibi malzemeler Çöp toplama araçlarımızın sıkıştırma kazanlarına büyük ve geri dönüşü olmayan hasarlar vermektedir. Moloz atıkları Belediyemize bildirilerek cüzi bir ödeme karşılığında ayrıca alınmaktadır.
Müdürlük olarak, büyük bir gayretle daha temiz, daha sağlıklı bir Bulancak için çaba gösteriyoruz ve hepimiz bu şehirde birlikte yaşıyoruz. Bu anlamda vatandaşlarımızda bu gayrete destek olup, çöp toplama saatlerinde çöplerini çıkarırsa çok daha temiz ve sağlıklı bir ortamda yaşamaya devam ederiz. Yapılan tüm uyarılara rağmen, çöp kamyonlarının saatleri dışında ısrarla çöp bırakmaya devam edenler ve molozlarını çöpe ve sokağa bırakanların tespitinin yapılarak cezai işleme tabi tutulacaklarını da belirtmek isteriz” denildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL