eğitim

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında İzci Kampı Yapıldı

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri kapsamında, Türkiye İzcilik Federasyonu bünyesinde Giresun İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı okullarda faaliyet gösteren izci gruplarındaki öğrencilerin katılımıyla 14-15 Ekim 2023 tarihinde, İlimiz Merkez Süleymanağa İzci Evinde hafta sonu kampı gerçekleştirildi.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı Etkinlikleri Kapsamında İzci Kampı Yapıldı

Kampa katılan izciler aynı gün Giresun Kalesini gezerek Milli Mücadele kahramanlarımızdan Topal Osman Ağa’nın mezarını ve Şehitliği ziyaret eden izciler daha sonra Süleymanağa İzci Evine dönerek kamp hazırlıklarına başladı.

Cumhuriyetimizin 100. Yılı temasına uygun olarak hazırlanan kamp programı çerçevesinde; Cumhuriyet temalı konular, kahramanlık oyunları, şarkıları ve şiirleri izci öğrencilerimizin katılımlarıyla icra edilirken, izci liderleri tarafından temel izcilik bilgileri, ilk yardım bilgileri, tarafından kamp ateşi programında sunuldu.

Kampın devamında gece yürüyüşü gerçekleştirildi. Çadır kurma ve doğada kalma teknikleri hakkında öğrencilere uygulamalı etkinlikler yapıldı. Akşam yapılan kamp ateşi programına izci öğrenci velileri de katılım sağladı.

Müdür Tosunoğlu, yaptığı değerlendirmede; Bu tür etkinliklerin öğrencilerin milli ve manevi değerleri öğrenmelerine, bilgi ve becerilerinin gelişmesine, paylaşma ve dayanışma bilinci kazanmalarına önemli katkılar sağladığını dile getirdi. Bu vesileyle kampa katılan ve gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkür etti.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL