Güncel

” CUMHURİYET TEHLİKEDE  FARKINDA MISINIZ?”

ADD Genel Başkanı Bozkurt, cemaatlere ve tarikatlara dikkat çekti!

” CUMHURİYET TEHLİKEDE  FARKINDA MISINIZ?”

ADD Genel Başkanı Bozkurt, cemaatlere ve tarikatlara dikkat çekerek, şunu sordu!

” CUMHURİYET TEHLİKEDE  FARKINDA MISINIZ?”

Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Dr.Hüsnü Bozkurt, Türkiye’ nin  tarikatların ve cemaatlerin güdümüne giren bir ülke haline gelmeye başladığı endişesini dile getirerek,” Adliyelerde bile şeriat-hilafet çığlıkları atılıyor ve buna müdahale bile edilmiyor. Bu gidiş gidiş değil, Cumhuriyet tehlikede” uyarısında bulundu.

Bir açıklama yapan Bozkurt,

” 1 Kasım 1922’de saltanatın kaldırılması ve 29 Ekim 1923’te Cumhuriyetin ilan edilmesinin hemen ardından 3 Mart 1924′ te  kabul edilen 3 Temel Devrim Yasası ile  Türkiye Cumhuriyeti’nin ” Laik Hukuk Devleti  niteliğini belirleyen ilk adım oldu. Oysa bugün kimi iktidar mensupları din kurallarını hayatın merkezlerine yerleştirmekten söz etmekte,  İslam’ın esası olduğunu söyleyerek şeriat çağrılarına örtülü destek vermekte,  Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden hilafet istekleri dillendirilmekte, Anayasa çiğnenmektedir.” dedi.

Açıklamasında  eğitim sisteminin tehlikeli bir mecraya sürüklendiği uyarısında da  bulunan Bozkurt, şunları kaydetti:

” Tarikatlar ve  cemaatler devlet kadrolarında, okullarda toplumda cirit atmakta, sokaklarda, hatta adliye koridorlarındaki şeriat- hilafet höykürmeleri takipsiz  bırakılmaktadır.Diyanet’ inde kendini Şeyhüislam sayan eli kılıçlı yöneticileri İslam’ a büyük zarar vermekte, din dışı fetvalarıyla halkımızı dinden soğutmaktadır.Atatürk’ ün kurduğu bu kurum, akıl dışı icraatlarıyla 100 yıllık laik Cumhuriyeti, Ortadoğu tipi bir din devletine dönüştürme planının değirmenine su taşımaktadır. Bugün sözde hanedan düğünlerinde, Atatürk’e “soysuz”  diyen tarih cahili hayasızlar  kollanmakta,  kendince din uydurup fitne  saçan hoca kılıklı  hadsizler korumalarla ekran ekran dolaştırılmaktadır.

Gelelim eğitime;  Osmanlı’yı batıran bilim düşmanı kafaların derslere sokulması, sınıflara maket mezarlar getirilmesi, adeta kindar nesiller yetiştirmeye yönelik  müfredatımız , ÇEDES ve benzeri projeler, tarikat protokolleri, ne yazık ki bunların  hepsi günümüzde  yaşanıyor.Ne acıdır ki; ilkokul öğrencilerini,  Cumhuriyet şehidimiz Kubilay’ ı katledip kafasını kesen şeriatçı alçakların mezarına götüren müftüler bile var. Cumhuriyet eğitim sisteminin 100 Yıl öncenin çok akıl ve bilim dışı çıkmazlarla  soluksuz bırakılması, ne büyük gaflet, ne büyük affedilmez delalet, ne tarifsiz bir acıdır. Atatürk’ün “eğitimdir ki, bir milleti ya özgür  bağımsız şanla  yüksek bir  topluluk halinde  yaşatır, ya da esaret ve sefalete terk eder” sözleriyle yaşamsal önemine işaret ettiği ‘Bilimsel Eğitim Sistemi’  yeniden hayat bulmadan,  Aydınlanma Devrimleri yeniden devletin temeline yerleştirilmeden,  Cumhuriyet kuruluş ayarlarına dönmeden hiçbir sorunumuzu aşamayacağımız artık aşikardır. Siyaset kurumunu,  yargı, yasama ve  yürütme organlarını, her düzeyde devlet yönetimlerini uyarıyoruz! Bu gidiş iyi bir gidiş değildir! Sonu Afganistan olmaktır, Irak,  Suriye ve Libya gibi felakete sürüklenmektir. Atatürk’ün,  ‘tarihimizi okuyunuz,  dinleyiniz. Görürsünüz ki  milletleri  mahveden, esir eden, harap eden fenalıklar hep din örtüsü altında küfür ve melanetten gelmiştir’   uyarısını unutmayın! Atatürkçü Düşünce Derneği;  Yeniden Atatürk Cumhuriyeti’ne ulaşma kararlılığı  ile Gençliğe Hitabe’ den aldığı görevinin  başındadır. Atatürk’ ün kurduğu Türkiye  Cumhuriyeti’ ni  sonuna kadar savunmakta da  kararlıdır.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL