Güncel Siyaset

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Erken Seçim’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâlâ erken seçim, erken seçim. Ya olmayacak erken seçim. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti onlar, tarih oldu. 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabileler..

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Erken Seçim’ Açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hâlâ erken seçim, erken seçim. Ya olmayacak erken seçim. Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti onlar, tarih oldu. 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabileler işidir” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Genel Merkez’de AKP Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı’na katıldı.

Erdoğan’ın konuşmasından satır başları şu şekilde:

“Dünyada ve ülkemizde 20 yılda il başkanlarını 150 defa bir araya getiren bir başka parti olduğunu sanmıyorum. Bu platformlar milletimizin sesinin en üst düzeyde duyurulduğu yerlerdir. AK Parti’nin seçimlerden hep birinci çıkmasının sırrı buradadır. Çareyi yeniden milletimize gitmekte bulduk. 2007 Milletvekili seçimlerini hatırlayın, ‘Durmak Yok Yola Devam’ diyerek yüzde 47 oy oranı ile kazandık. 29 Mart 2009 Mahalli Seçimlerinde ‘İşimiz hizmet gücümüz millet’ diyerek belediyelerdeki hizmet ruhsatımızı yeniledik. Teklif ettiğimiz anayasa değişikliği halk oylamasında yüzde 58’lik bir destek ile milletimiz tarafından kabul edildi.

“ERKEN SEÇİM OLMAYACAK”

Kuruluşumuzdan bu yana girdiğimiz her seçimden istisnasız birinci çıktı.

İttifaklarda da yüzde 50 altına düşmedik. Şu anda muhalefet niye bu kadar çırpınıyor?

Çünkü, gelecekleri yerin ne olduğunu çok iyi biliyorlar. AK Parti bu başarısı ile dünya demokrasilerinde bu kadar uzun süre bu kadar yüksek oy seviyesini ve iktidarını koruyabilmiş istisna örneklerin başında geliyor.

2023 seçimlerinde hem cumhurbaşkanlığını yeniden kazanarak ve Cumhur İttifakı olarak Meclis çoğunluğu ile rekoru ileri taşıyacağız.

Esasen biz bundan 10 yıl önce 2023’ü ilan ettiğimizde seçim yılı 2024’tü. İlginçtir hâlâ erken seçim erken seçim, ya olmayacak erken seçim. Haziran 2023.

Bunlar kiminle yürüdüklerinin farkında değiller. Geçti onlar, tarih oldu. 15 ayda 20 ayda bir seçim yapmak bunlar ilkel kabilelerin işidir.

Biz modern bir yapının ilkelerini oraya koyan bir partiyiz, Cumhur İttifakıyız. Türkiye ve bizim için her seçim önemli ve hayatidir.

Dünya ve ülkemizin içinden geçtiği süreç 2023 seçimlerini çok daha kritik hale getirdi.

Eser ve hizmet altyapısı üzerinde ülkemizi inşallah yeni bir safhaya çıkarmış olacağız.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL