Güncel

Çocuk Kardiyoloji Bölümü İlimizde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde çocuk kardiyoloji bölümü hizmet vermeye devam ediyor.

Çocuk Kardiyoloji Bölümü İlimizde Hizmet Vermeye Devam Ediyor

Çocuk Kardiyoloji Bölümü hakkında hastane tarafından verilen bilgilerde; “Doğuştan kalp hastalıklarına sahip çocuklarda bulunan bazı delikler çocuk büyüdükçe kapanabilir, bazıları da müdahale edilmeyecek boyutlara gerileyebilir. Kapanması kendiliğinden mümkün olmayan delikler için ise ameliyat veya transkateter (anjio) ile tedavi edilmesi gerekmektedir.

Bu kapsamda 22 Temmuz 2023 tarihinde Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde takipli yaşları 5-15 yaş arasında değişen toplam 9 çocuğa Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde anjio yapılmıştır. Kalp kulakçıkları ve karıncıkları arasında delik olan ve büyük damarlar arası açıklık olan toplamda 9 hastanın kalpte bulunan delikleri anjio yöntemiyle kapatılmıştır. İşlem sonrası kontrolleri yapılan hastalar sağlıklı bir şekilde evlerine taburcu edilmiştir.

Anjio işlemlerinde Çocuk Kardiyoloji Uzmanları Uzm. Dr. Bekir Yükcü, Doç. Dr. Taner Kasar, Prof. Dr. Alper Güzeltaş, Anestezi Uzmanı Dr. Öğretim Üyesi Azime Bulut, Anjio Hemşiresi Musa Turgut ve ekip arkadaşlarımız görev almıştır.

Bu süreçte çocuk kardiyoloji ekibine desteğini hiçbir zaman esirgemeyen Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Zeki Yüksel Günaydın’a, hastaların yatışından taburculuğuna kadar takip ve kontrollerinde görev alan Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ve Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev alan hemşire ve personel ekibine ve kurum yöneticilerine teşekkürlerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL