Siyaset

CHP’Lİ YILMAZ’DAN PERFORMANS PLANI ELEŞTİRİSİ

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, il genel meclisi Kasım Ayı toplantısında İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı performans planını değerlendirdi. Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Giresun..

CHP’Lİ YILMAZ’DAN PERFORMANS PLANI ELEŞTİRİSİ

Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz, il genel meclisi Kasım Ayı toplantısında İl Özel İdaresi’nin 2022 yılı performans planını değerlendirdi.
Konu ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Giresun İl Genel Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Mehmet Yılmaz şu ifadeleri kullandı;
“Değerli arkadaşlar, her yıl olduğu gibi, bundan sonra da yapacağımız performans ve bütçe planı görüşmelerinde, 2020-2024 yılları arasını kapsayan 5 yıllık Stratejik Planımızı yeniden konuşmak zorunda kalacağımızı hep söyledik, söylüyoruz.
Bizim CHP Grubu olarak, 2 yıl önce daha hazırlık aşamasında, Sivil Toplumun tüm bileşenlerinin katılacağı bir STRATEJİK PLAN ÇALIŞTAYI toplanması önerimize rağmen, bir oldu bitti ile hazırlanmıştı bu Stratejik Plan.
Yetersiz, derinliği olmayan, hedefsiz ve plansız plan diye ret oyu verdiğimiz bu planı, neden her yıl eleştirmek zorunda kalacağımızı hepimiz biliyoruz aslında. Her yıl Kasım ayında görüştüğümüz Performans Programı ve Bütçe Planları da, mutlaka Stratejik Plandan doğrudan etkilenmektedir. Çok kötü bir 5 yıllık Stratejik Plan, bundan önce olduğu gibi bundan sonraki yıllarda da çok kötü Performans ve Bütçe Planlarını doğuracaktır. Şimdi de 2022 performansı ve Bütçesi de böyle sonuçlanacaktır.
Değerli arkadaşlar, geçen yıl 300 Milyondan fazla borç batağında olduğu ilan edilen İl Özel idaremizin 145 Milyonluk bir bütçeyle nasıl bir performans göstereceğini hep birlikte göreceğiz. Bu bütçeden ne hizmet çıkar ne de yeterli yatırım. Ancak borç taksiti ödetir. O da tasarruf ve bütçe disiplini sağlana bilirse. Kısaca Giresunlunun diliyle karikatürize edecek olursak, bu performans planı ve buna bağlı bütçe, GİRESUN’UN DİŞİNİN KOVUĞUNA YETMEZ.
Değerli arkadaşlar, 2014 yılından beri bir mirasyedi gibi iğneden ipliğe kadar İl Özel İdaresinin neyi varsa satılıyor ve hala satılmakta. Bizce, CHP Grubu olarak karşı çıktığımız ve her defasında ret oyu verdiğimiz bu MİRASYEDİ SATIŞLAR, İl Genel Meclisinin ve İl Özel İdaremizin en büyük negatif performansıdır. En son bu mecliste bu içinde bulunduğumuz Hizmet Binamızın %69’unu bizim ret oyumuza rağmen becayiş kararını aldınız. Ama sonra binamızın %75’i Çevre ve Şehircilik Bakanlığına geçti. Şimdi bu becayişten elde ettiğimiz gayrimenkuller satılıyor. Peki gelecek yıllarda daha neyi bulup satacaksınız?”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL