Güncel Siyaset

CHP’li Tığlı; “Milyonluk Projelere Ayrılan Ödenek Sadece 1000 Lira”

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Giresun Milletvekili Necati Tığlı TBMM Genel Kurulunda 2022 Yatırım Programı’nda yer alan projelere ayrılan ödenek AKP’nin Giresun’u oyalama taktiğinden bir türlü vazgeçmediğini gösteriyor dedi.

CHP’li Tığlı; “Milyonluk Projelere Ayrılan Ödenek Sadece 1000 Lira”

CHP Giresun Milletvekili Necati Tığlı, “Giresun Güney Çevre Yolu’nu gündeminden yıllar önce çıkaran iktidar Liman Köprülü Kavşağı’nın ne kadar acil hizmete alınması gereken bir proje olduğunu bilmiyor mu? diye sorarken; 145 Milyon Liralık proje diye övünüp duracağınıza yapımı için  2022-2025 aralığını gösterdiğiniz projeye 2022 yılında 1.000 lira ödenek aktararak kaç yılda tamamlayacaksınız, Güney Çevre Yolu’nu rafa kaldırdı sıkıntıyı ötelemek için kavşak projesine sarıldı dediğimizde bizleri hizmete karşı olmakla itham edenler de bu tablo karşısında yüzü kızarmalı” ifadelerine yer verdi.

Milyonluk Projelere Ayrılan Ödenek Sadece 1000 Lira

Aynı şekilde 213 Milyon Liralık Giresun Adalet Sarayı içinde 2022’de 1.000 liralık ödenek gösteriyor ki Giresun için bu yatırımlar ve ayrılan ödenekler seçim öncesine bir vaat olarak bekletilecek Giresunlu bir dönem daha uyutulacak diyen Tığlı, TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi. “Giresun’un vizyon projesi.” diye iktidarın her fırsatta dile getirdiği Giresun limanı köprülü kavşağı için 2022 Yılı Yatırım Programı’na yıllık tamı tamına 1.000 lira yani asgari ücretin dörtte 1’inden biraz az ödenek aktarıldığı görülüyor. Yıllardır siyasi kazanç için kullandığınız ve her fırsatta “Proje çalışmaları devam ediyor.” dediğiniz Giresun Güney Çevre Yolu Projesi’ni zaten rafa kaldırdığınız yatırım planlarında olmayışından çok net anlaşılıyor. Güney çevre yolu Giresun geçişini 2022 Yılı Yatırım Planı’na almayan ama konuyu her seçim döneminde istismar eden iktidardır. Giresun’un çözüm bekleyen en acil sorunu olan 145 milyon liralık Liman Köprülü Kavşak Projesi için 2022 Yılı Yatırım Programı’na 1.000 lira ödenek konulması Giresunlularla alay edilmesi bir yana bu ödenekle bu projenin kaç yılda bitirileceğini gerçekten Giresunlu hemşehrilerim adına merak ediyoruz” dedi.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL