Genel

CHP’li Başkan Dr. Şenyürek; “İsrail, insanlığa karşı savaş suçu işlemektedir”

Cumhuriyet Halk Partisi Giresun İl Başkanı Dr. Gökhan Şenyürek, İsrail’in her geçen gün şiddeti artarak devam eden Gazze saldırılarında son olarak bir hastanenin vurulması sonrası 500’den fazla sivilin hayatını kaybetmesi üzerine bir açıklama yaparak saldırıyı kınadı.

CHP’li Başkan Dr. Şenyürek; “İsrail, insanlığa karşı savaş suçu işlemektedir”

Dr. Şenyürek, İsrail ile Hamas arasında yaşanan savaşta kuşatma altındaki Gazze’deki sivilleri hedef alan saldırılarının dozunu her geçen gün artıran İsrail’in son olarak El-Ehli Baptist Hastanesi’ne düzenlediği hava saldırısında en az 500 kişinin hayatını kaybetmesi üzerine yaptığı açıklamada;
“17 Ekim günü Gazze’de bir hastanenin hedef alınması sonucu yüzlerce masum Filistinlinin hayatını kaybetmesi ve binden fazla sivilin yaralanmasından derin bir üzüntü ve infial duyuyoruz. Bu barbarca katliamı en şiddetli biçimde kınıyor, lanetliyoruz. Doğrudan sivilleri hedef alıp, hastaneleri ve okulları vuran, uluslararası hukuku hiçe sayarak kuşatma altındaki savunmasız bir halkı yok etmeyi amaçlayan İsrail, insanlığa karşı savaş suçu işlemektedir. Tarihte eşine az rastlanır bu vahşetin bir an önce durdurulması için tüm insanlığı ortak harekete geçmeye davet ediyoruz.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL