Genel

“Camii Var Ama Elektrik Yok”

Bulancak Karaağaç ve Elmalı Köylerine bağlı 40-50 hanenin yaşadığı Teknetaş, Bük ve Görelen mahallelerinde yıllardır vatandaşlar elektriksiz yaşıyor.

“Camii Var Ama Elektrik Yok”

Köyde yaşayan vatandaşlar, 10 hanenin elektrik aboneliği için başvuru ücretlerini yatırıp müracaat ettiğini fakat ilgili firmanın 2028 yılına kadar başvuruların dolu olduğunu söylediğini belirttiler.

Elektrik ihtiyacını bir nebze de olsa güneş paneliyle gidermeye çalışan vatandaşlar ne televizyon izleyebiliyor ne de buz dolabı kullanabiliyorlar.
Çocuklarını teknolojiden uzak bir şekilde kendi imkanlarıyla yetiştirmeye çalışan aileler bir an önce sorunlarının çözüme ulaşmasını bekliyor.

Konu ile ilgili vatandaşları dinleyerek ilgili işlemleri takip edeceğini belirten CHP Bulancak İl Genel Meclis Üyesi SEFİNE PEKER, “21. Yüzyıl’da elektriği olmayan bir ev bir mahalle bir köy olduğunu bilmek ne kadar içler acısı. Özelleştirme yapılırken daha iyi hizmet daha çok yatırım mottosuyla tekelleşen enerji şirketleri maliyetleri bahane ederek hizmette aksamalar yaşatarak vatandaşlarımızı mağdur etmektedir. Vatandaşlarımızdan 27.000 TL abonelik ücreti alınıyor ama hizmet vermeye gelince 2028 yılına kadar doluyuz, hizmet veremiyoruz. Madem 2028 yılına kadar hizmet verilmeyecek ozaman vatandaşın parasını neden alıyorsun? Bizler halkımızın sesi olacağız diye bu görevlere talip olduk. Bu konunun takipcisi olacağımızı ve gerekli yerlere başvurularımızı yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL