Güncel Siyaset

“Büyük Bir Uzlaşı ve Değişim İçin Aday Oluyorum”

CHP Giresun İl Başkanlığında düzenlenen basın toplantısında, Ahmet Nejat Karaibrahim Merkez İlçe Başkanlığı için adaylığını açıkladı.

“Büyük Bir Uzlaşı ve Değişim İçin Aday Oluyorum”

Karaibrahim adaylığına dair açıklamalarında;

“Aklım erdiği yaştan bu yaşa kadar CHP’liyim. Partimde çeşitli zamanlarda çeşitli görevler üstlendikten sonra şimdi il başkan yardımcısı olarak mücadelemi sürdürüyorum. Hemen hepiniz beni tanıyorsunuz. Kısaca 1975 doğumluyum. Evliyim ve bir kız çocuğu babasıyım. Ticaretle uğraşmaktayım. Yaşadığımız şehrimize, ülkemize yararlı olmak toplumsal sorunların çözümüne katkı sunmak, hak, hukuk, adalet yolunda adil bir düzen i oluşturmak adına verdiğimiz mücadelede Merkez İlçe Başkanı olarak sorumluluk üstlenmek istiyorum. Öncelikle bilinmesini istediğim şeyler şunlardır;

Benim adaylığım bir uzlaşı ile ortaya çıkmıştır. Birleştirici olmak adına tabandan aldığım büyük destekle aday oluyorum. Ortak aklın adayıyım. Değişimden yana olanların desteği ile adayım. Tazelenmek ve yenilenmek için değişim şart diyenlerin talebiyle adayım. Partimizin gücüne güç katmak adına; kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla gençlerini heveslendirmek, gelecek güzel günler için heyecanlandırmak, yan yana omuz omuza mücadeleyi taçlandırmak adına adayım.

Ülke olarak geldiğimiz nokta belli. Ekonomik olarak bitik haldeyiz. Zamlar her geçen gün yağmur gibi yağıyor. Maaşlarınızın alım gücü kalmadı. Halkımızın perişan, umutsuz sadece ekonomik sorunlar değil, baskılar her geçen gün artıyor. Bakın işte doğruları söyleyen maalesef soluğu cezaevinde alıyor.

Basın özgür değil, yargı bağımsız değil, sağlıkta ve eğitimde sorunlar had safhada. Ülkeyi yönetenler halktan kopmuş, kendi keyfinde hal böyle olunca ana muhalefet olarak bizlere çok iş düşüyor. Önümüzde çok önemli bir yerel seçim var. Dostlarımızla, arkadaşlarımızla, kardeşlerimizle ve özellikle Cumhuriyet Halk Partisi örgütüyle el ele, kol kola omuz omuza sevgiyle bir araya gelerek Giresun Belediyesi’ni vallahi de billahi de geri alacağız! Öncelikle parti kongrelerimizi demokrasi şöleni gibi yapmalı, gücümüze güç katarak belediye seçimlerine odaklanmalıyız. Bunu başarabilecek güç bizde fazlasıyla var. Yeter ki azimli, inançlı ve birlik beraberlik içinde olalım. Ben sizlerin çocuğu, kardeşi, yol arkadaşıyım. Bu göreve talibim. Desteklerinizi bekliyorum.

Kongrelerimiz şimdiden ilimize, ülkemize, partimize hayırlı olsun. Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde, laikliğin ve Cumhuriyetin yılmaz bekçileri olarak yolumuza devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL