Bulancak

Bulancak’ta depremzedeler için seferber olundu

Kahramanmaraş ve 10 ilimizi etkileyen deprem sonrası tüm Türkiye adeta seferber olurken, depremin duyulmasının ilk saatlerinden itibaren de, Bulancak Belediyesi’nin tüm birimleri teyakkuza geçti.

Bulancak’ta depremzedeler için seferber olundu

11 Araç ve İş Makinesi ile 35 Personel Gönderildi

Kısa sürede hazırlanan; İtfaiye Müdürlüğü 1 adet Arama-Kurtarma aracı, 1 adet İtfaiye aracı ve arama kurtarma deneyimi olan 9 personel, Fen İşleri Müdürlüğü 3 adet iş makinesi ve şoförler dahil 7 personel, BULASKİ Müdürlüğü 2 kepçe ve 8 personel, Beton A.Ş. 1 adet öncü araç, 1 ekskavatör, 2 kepçe ve şoförler dahil 11 personelle gün içinde deprem bölgesine hareket ettiler. İhtiyaca göre yeni araç ve personellerin de gönderilebileceği bilgisi verildi.

6 Tır Yardım Malzemesi gönderildi

Sabahın ilk saatlerinden itibaren yardım malzemesi toplanması için Bulancak Durağı karşısında oluşturulan Yardım Toplama Alanına vatandaşlar adeta akın ederek yardım malzemelerini ulaştırdılar. Gün sonunda 6 adet TIR yardım malzemelerini deprem bölgesine ulaştırmak üzere hareket etti. Yardım malzemelerinin toplanmasına bugünde devam ediliyor.

Gün birlik olma günü

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Çok büyük bir alanda ve çok büyük bir felaket yaşadık. Kış koşullarını da katarsak felaketin boyutları daha da büyüyor. Onun için kaybedecek vaktimiz yok. Bulancak Belediyesi olarak ilk dakikalardan itibaren harekete geçerek tüm imkanlarımızı seferber ettik. Yine vatandaşlarımız büyük hassasiyet göstererek kısa sürede 6 Tır Yardım malzemesi ile destek oldular ve olmaya devam ediyorlar. Bugünde gönüllü firmalarımızın katkısı ile 12 iş makinesini daha deprem bölgesine yollayacağız. Geçen her dakikanın ve yapılan her katkının büyük önemi var. Gün birlik olma günü ve insanımız bu erdemini bir kez daha göstermiştir. Allah hepimizin yardımcısı olsun” dedi.

 

Haber Merkezi

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL