Bulancak Güncel

Bulancak Fen Lisesi’nden Büyük Başarı

2022- 2023 Eğitim öğretim yılında Bulancak Fen Lisesi’nden mezun olan 55 öğrencinin 20’si, Türkiye sıralamasında ilk 22 bine girerek okul ve Bulancak tarihinde büyük bir başarıya imza attılar.

Bulancak Fen Lisesi’nden Büyük Başarı

Sayısal puan türünde ilk 20 binde 13 öğrenci bulunurken, TM puan türünde 7, TYT puan türünde 11 öğrenci ilk 25 binde yer aldı. 1 öğrenci de YDİL puan türünde 23 bin sıralaması yaptı.

Konu ile ilgili açıklama yapan Okul Müdürü Coşkun GÖKTEKİN; “Elde edilmiş bu başarı Bulancak’ın başarısıdır, öğrenci ve öğretmenlerimizin başarısıdır, okul idarecilerimizin başarısıdır. Bu öğrencilerimizi bizler geçen temmuz ayında yatılı yaz kampına aldık ve sıkı bir YKS çalışması yaptık. Öğretmenlerimiz gece nöbete kalarak öğrencilerimizle bire bir ilgilendiler. Gerektiği zamanlarda ekstradan pansiyonda ek ders yaptılar. Öğretmenlerimiz yaz tatilinden feragat ederek öğrencilerimizi yetiştirmek için büyük fedakarlık örneği gösterdiler. Bu yıl da gelecek sene  mezun olacak öğrencilerimiz için aynı yaz kampını yapıyoruz. İnşallah gelecek yıllarda başarımız katlanarak artacaktır. Bu seneki aldığımız sonuçlara göre öğrencilerimizin tercihine bağlı olarak 13 Tıp Fakültesi, 6 Eczacılık ve Diş Hekimliği Fakültesi ve 7 Hukuk Fakültesi kazanabiliyorlar. Mühendislik bölümlerini tüm sayısal puan türünden sınava giren öğrencilerimiz kazanabilecek durumda.
Başarı ekip işidir. Başta eğitim öğretim faaliyetlerinde her daim destek olan Sayın Kaymakamımız Ünal KOÇ’a, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Şenel BULUT’a şükranlarımı sunuyorum. Başarıda emeği geçen idareci, öğretmen ve okul personelimize teşekkür ediyorum. Başarının asıl mimarı olan öğrencilerimizi ve velilerimizi kutluyorum. Okulumuzu tercih ettikleri için öğrenci ve velilerimize teşekkür ediyorum.
Okulumuza yeni yerleşen öğrencilerimize de hoş geldiniz diyor, okulumuzu tercih ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum.” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL