Yerel

Bulancak Belediyesi’nden Yaz Çalışmaları

Yoğun yağışların ardından ve yaz mevsiminin kendini iyice hissettirmesinin ardından güzel havaları da fırsat bilen Bulancak Belediye ekipleri yeşil alan, park ve bahçeler ile mezarlıklarda temizlik ve bakım onarım işlerine hız verdi.

Bulancak Belediyesi’nden Yaz Çalışmaları

Belediye Başkanı Recep Yakar’ın talimatı ile ilçe genelinde bulunan yeşil alanlar ve park bahçelerin temizlik ve bakım onarımları oluşturulan ekiplerle hızla yapılırken, bir taraftan da sinek ve sivrisinekle mücadele için her gece ilaçlama yapılıyor. Park Bahçeler ve Temizlik İşleri Müdürlükleri ekipleri tarafından ilçe genelindeki çocuk ve oyun parklarında bulunan oyun aletleri ve oturma gruplarının bakım ve onarımları, yabani ot temizlikleri ve ağaç budamaları yapılarak eksiklikler gideriliyor. Belediye Mezarlıklarının da bakımı yapılarak yabani otlar temizleniyor. Ruhsat ve denetim Müdürlüğü ekipleri ise sinek ve sivri sinek mücadelesi için her gece ilaçlama yapıyor.

Belediye Başkanı Recep Yakar, “Hizmet sadece yapıp ortaya koymak değildir. Bir taraftan daha yaşanılır bir Bulancak için sürekli hizmet üretirken bir taraftan da ortaya konulan bu hizmetlerin idamesi için yoğun bir şekilde bakım-onarım ve temizliklerini de yapmanız gerekiyor. Bölgemiz bol yağışlı bir bölge olduğu için yeşil alanların hızla otlanması, park ve oyun alanlarındaki alet ve donanımların bakıma ihtiyaç duyması çok doğal. Bu ihtiyaçları karşılamak için mesai gözetmeksizin gece-gündüz gayret gösteren tüm ekiplerimize de teşekkür ediyorum. Yaz boyunca ilaçlama çalışmalarımız da her gece düzenli olarak devam edecektir. Daha güzel bir Bulancak için çalışmaya devam ediyoruz” diye konuştu.

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL