Yerel

BUFAP 4 YAŞINDA!

13 Ocak 2019’da Gönüllü Başkan Gökhan ÖZCAN ve Gönüllüler tarafından kurulan BUFAP(Bulancak Farkındalık Platformu), 4. yılını doldurmanın gurur ve mutluluğunu yaşıyor.

BUFAP 4 YAŞINDA!

Kurulduğu günden bu yana hiçbir zaman duruşunu ve tarafsızlığını bozmayan BUFAP, sadece bir topluluk ismi olarak görünse de içerisinde birçok paylaşımda, destek ve yardımda bulunması, dayanışma, birlik ve beraberlik inancını barındırmaya çalışması, vatandaşlarımızın taleplerine göre toplumun her türlü sorunu için yasal çerçevede mücadele etmesi ile dikkatleri üzerine çekiyor.

   
Kuruluşlarının 4. yılı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayan BUFAP Halkla İlişkilerden Sorumlu Gönüllü Başkan Yardımcısı Ebru NİZAM; “Bugün BUFAP için gurur ve mutluluğun hat safhada olduğu bir gün. BUFAP yüzlerce insanın birbirleriyle gönül, dostluk ve güven bağını her geçen gün güçlendirmesiyle bugüne kadar geldi. 2019’dan itibaren geldiğimiz bu nokta hepimizin hayalinden çok öte oldu.
Zaman öyle bir şey ki nasıl geçtiği anlaşılmaz, bazen yetişemezsin bazen de su gibi akıp gider. Bunu BUFAP içinde geçirdiğim zamanda gördüm. İlk kurulma kararını aldığımız günden bu yana gelişip büyüyüp devamlılığımızı sağladığımız 4 sene çok güzel geçti. Her anımız, her günümüz, her ayımız, her yılımız anlam doluydu çünkü birbirini tanıyan birçok kişi iken tanımadığımız birçok kişiyle gönül bağı kurduk, birçok insana ses olduk, herkese açık kapımız vardı, neredeyse hiç kimseyi geri boş göndermedik, her kesimden insanla muhatap olduk, çok güzel şeyler paylaştık. Önemli olan çok şey yapmak ya da her yaptığını göstermek değildir. Bugüne kadar yaptıklarımız gibi bundan sonra yapacak olduğumuz şeylerde çok güzel. BUFAP her kesimi, her yaşı ortak paydada buluşturdu. BUFAP olarak 4 yılda 700’ün üzerinde gönüllü sayısına ulaştık. 6.500 üzeri dilekçe yazdık. 20 üzeri ilde ve 25 üzeri ilçede gönüllü başkan ve yardımcılarımız ile temsil ediliyoruz. Geçirdiğimiz bu 4 yılda; 73 etkinlik, 80 ziyaret ve 27 toplantı gerçekleştirdik. BUFAP olarak vatandaşlarımızın yol, elektrik gibi birçok talebini resmi kurumlara dilekçeler yazarak çözüme kavuşmasını sağladık. Bizler BUFAP gönüllüleri olarak Bulancak’ta birçok köy okulundaki öğrencilere destekte bulunduk. Bizler İlçemiz sınırlarından çıkarak Güce’de evi yanan ailemize ve 2020 yılında, hepimizi derinden etkileyen Dereli sel afeti sonrası, selden etkilenen vatandaşlarımıza 2,5 tona yakın patates desteğinde bulunduk. Ardından sınırlarımızı genişleterek 2020 yılında İzmir’de gerçekleşen deprem afeti sonrası yarım tondan fazla kuru gıda desteğimiz oldu. Son iki Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza gıda ve alışveriş kartı desteğinde bulunduk. 2021 yılına geldiğimizde BUFAP olarak Bulancak Sahildeki İncüvez Köprüsünün yanındaki, Şehit Piyade Çavuş Tuncay Özdemir Üst Geçidine engelli rampası yapılması talebimizin gerçekleşmesi ile birlikte Bulancak’ta bir ilkin olmasının sevincini yaşadık. 2021 yılı içerisinde Kastamonu Bozkurt’ta gerçekleşen sel afeti sonrası BUFAP olarak bizzat sel bölgesini ziyaret ederek vatandaşlarımıza kıyafet desteğinde bulunduk. Aynı yıl içerisinde Türkiye’nin dört bir yanında bulunan 35 üniversite öğrencisine tek seferlik burs desteğinde bulunduk. 2022 yılında BUFAP olarak Diyanet TV’de yayınlanan Ömre Bedel Programının bir bölümünde yer aldık. Aynı yıl içerisinde İki küçük yaşta hasta çocuğumuzun da ailesine destek olduk. Son zamanlarda ise BUFAP olarak sokak hayvanlarımız için besleme yapmaya başladık ve besleme yapmaya devam edeceğiz.” dedi.
Açıklamalarına devam eden NİZAM; ” Geçirdiğimiz bu 4 yılda birçok sorun ve talep ile karşılaşsak da her zaman çözüm odaklı olduğumuz için hem kendimize olan güveni hem de toplumun bizlere olan inancını katbekat arttırdık. Bize inanan destek veren herkese minnet borçluyuz, iyi ki varsınız. Bizlere ilerlediğimiz bu yolda her zaman destekte bulunan en başta BUFAP Gönüllü Başkanımız Gökhan Özcan’a, kamu kurumlarımızın duyarlı, kıymetli yöneticilerine, çalışanlarına, başta yol arkadaşlarım BUFAP Gönüllü Yöneticilerimize, Gönüllü Koordinatörlerimize, Gönüllü İl ve İlçe Başkan ve Yardımcılarımıza, gönüllülerimize, bizden desteğini hiçbir zaman esirgemeyen basına ve bize destek olan herkese çok teşekkür ederiz.
BUFAP olarak hedefimiz birlik ve beraberlik içinde, daha fazla Gönüllü sayısına ulaşarak, daha çok etkinlik, ziyaret, toplantı yaparak ve daha çok insana ulaşarak, daha çok başarılara imza atmaktır Allah’ın izniyle inşAllah.” İfadelerini kullandı.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL