Yerel

“BU FİYAT KABUL EDİLEMEZ!”

CHP Giresun Milletvekili Elvan Işık Gezmiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklanan fındık fiyatına tepki göstererek; “İğneden ipliğe herşeye yüzde yüz zam yapılırken, fındık üreticisi neden mağdur ediliyor? Bu fiyat emeğimizin karşılığı değildir, kabul edilemez bir fiyattır!”dedi.

“BU FİYAT KABUL EDİLEMEZ!”

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan Milletvekili Gezmiş şu ifadeleri kullandı; “Fındığın başkenti Giresun’un milletvekili olarak Meclis kürsüsünden yüksek sesle söylemiştim oysa; 4 doların (110 lira) altındaki fiyat maliyetini dahi kurtarmıyor diye!

FİYAT MALİYETİ KURTARMIYOR!

AKP İktidarının verdiği 82.5 lira fındık fiyatına baktığımızda; fındık dalda kalacak, çünkü fiyat yevmiye parasına, maliyetlere dahi yetmiyor! Ayrıca Giresun kalite fındığa 1.5 lira fark çok yetersiz! AKP iktidarı her zaman yaptığı gibi yine üreticinin yanında yer almamıştır.

ÜRETİCİNİN TALEPLERİ NEDEN DİKKATE ALINMIYOR?

Neden üreticinin talepleri, üretici örgütlerinin önerileri dikkate alınmıyor? Neden üreticinin değil de, tekelci zihniyetin çıkarına göre fiyat açıklanıyor?

FINDIK BİZİM ALIN TERİMİZDİR

İğneden ipliğe her şeye yüzde yüz zam yapılırken, fındık üreticisi neden mağdur ediliyor? Bu fiyat emeğimizin karşılığı değildir, kabul edilemez bir fiyattır!”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL