Güncel

Bonus Hoca Bir Kez Daha Giresun’da Öğrencilerle Buluştu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü organizasyonu ile öğrencilerin ders çalışma ve öğrenme teknikleri ile sınavlara hazırlık konularında motivasyonlarını artırmak amacıyla, Giresun Nurettin Canikli Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonu ve Giresun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Konferans Salonunda “Motivasyon ve Sınav Başarılarının Beyin Temalı Temel Kuralları” konulu seminerler düzenlendi.

Bonus Hoca Bir Kez Daha Giresun’da Öğrencilerle Buluştu

Öğrencilerin motivasyonunu ve akademik başarısını artırmak amacıyla düzenlenen ve konuşmacı olarak “Bonus Hoca” lakabıyla bilinen Eğitimci Yazar Süleyman Beledioğlu’nun yer aldığı seminerler, İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu ile okul ve kurumlarımızdan yönetici ve öğretmenlerle Merkez İlçedeki liselerimizde öğrenim gören 12. Sınıf öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Seminerde, başarı için neler yapılacağı ve nelerden uzak durulacağını örneklerle anlatan Süleyman Beledioğlu; öğrencilerin başarısını etkileyen faktörler üzerinde durarak, öğrenme, dikkat ve hafıza ile ilgili önemli bilgiler verirken, etkili öğrenme yöntemleri, verimli ders çalışma ortamları, sınav esnasında yapılması ve yapılmaması gerekenler başta olmak üzere birçok konuda önemli paylaşımlarda bulundu. Süleyman Beledioğlu’nun etkili anlatımıyla paylaştığı bilgi ve öneriler, öğrencilerimiz tarafından yoğun ilgi ve dikkatle takip edildi.

Günün anısına Süleyman Beledioğlu’na plaket takdim eden İl Milli Eğitim Müdürümüz Ertuğrul Tosunoğlu, davetimizi kabul edip bizlerle tekrar bir araya gelerek kıymetli bilgilerini, tecrübe ve birikimleriyle öğrencilerimize aktaran Süleyman Beledioğlu’na teşekkür etti ve çalışmalarında başarılar diledi.

Haber Merkezi

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL