Güncel

“Bolahenk Türk Müziği Derneği” Kuruldu

Giresun bir musiki derneğine daha kavuştu. ‘BOLAHENK Türk Müziği Derneği’ adıyla müzik dünyasına adım atan yeni oluşumun kurucu üyeleri Cihan Unat, Alptekin Kılıç, Savaş Yasak, Reyhan Pirdal, Songül Yılmaz, İsmail Serhan Ayhan ve Necmi Kaya Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti.

“Bolahenk Türk Müziği Derneği” Kuruldu

Kurucu üyeler,  Dernek Başkanı Bekir Bayram,  yöneticiler Namık Baltaoğlu, İsmet Küçükbayrak ve Kamil İşcan’ın Gazeteciler ve Basın Bayramı’nı kutladılar. Ziyaret sırasında ‘Bolahenk Türk Müziği Derneği’ ile ilgili bilgi veren Kurucu Başkan Cihan Unat, “Derneğimizi 1 Haziran 2023 tarihinde kurduk. Amacımız her yaştaki yetenekli insanlarımıza müzik eğitimi vermek, gelişmelerini sağlamak, yurt içi ve yurt dışında konserler organize etmek, toplumsal duyarlılık ve sosyal sorumluluk kapsamında faaliyetlerde bulunmaktır.

Derneği’mizin 20 Eylül 2023 tarihinde vereceği ilk konserde, TRT sanatçısı Umut Akyürek ve saz arkadaşları ile birlikte halkımıza müzik ziyafeti çekeceğiz.” dedi. Cihan Unat, konserin saat 19.30′ da  Giresun Belediyesi Kültür ve Fuar Merkezi’nde  gerçekleşeceğini de söyledi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL