Spor

Bodur “Bulancakspor Sahipsiz Değil”

1926 Bulancakspor, cumartesi günü oynayacağı maç öncesinde çalışmalara başlarken, başkan Sezgin Karataş’ın istifası geldi.

Bodur “Bulancakspor Sahipsiz Değil”

Resmi yoldan istifasını veren ve sosyal hesabından açıklama yapan Karataş’ın istifasının ardından AS Başkan Gürdal Bodur, biz buradayken Bulancakspor sahipsiz kalmaz dedi.

Başkan Bodur, “Gürdal Bodur olarak ben kısıtlı imkanlarımla her zaman bu kulübün içinde oldum. Sayın Başkan Sezgin Karataş çeşitli nedenlerle istifa etti. Ama biz dimdik ayaktayız. Kendisine verdiği emeklerden dolayı teşekkür ederiz. Biz takımımızı toplayarak çalışmalara başladık. Tek hedefimiz bu takımı kümede bırakmak. Rabbim inşallah bizim emeklerimizi boşa çıkarmaz.

Efsane Bulancakspor Arayanlar 2. Amatörden Alıp Efsaneyi Canlandırsınlar

Sürekli bize “Efsaneyi ne hale getirdiniz” diye sosyal medya hesaplarından yazanlar var. Hesap soranlar, takım takım gezip her takımı karıştırıp bize futbol öğretenler var. Bulancakspor ligi son ikide değil ortalarda bitirmiştir. Geçmiş hiçbir sezondan daha başarısız olmamıştır. Bu grupta belki de ligde beş maç üst üste hiç gol yemeden galip gelen takımlar arasındadır. Ama bu sene grup 10 takımdan oluştuğu ve bu 10 takımın üçü Giresun takımı olduğu için isterseniz üçüncü sırada olun ilk iki takım Giresun takımıysa direk kümeye düşüyorsunuz. Ama neticede Eynesil Belediyespor’un çıkması bize bir şans daha tanıdı. Bizim hedefimiz şu an kardeş ilçe Tireboluspor ile Cumartesi günü Etbaşoğlu stadında saat 14:00’da oynayacağımız maçı kazanıp kümede kalmak.

Öte yandan sürekli Bulancakspor üstünden ahkam kesen, eleştiren, hakarete varan yorumlar yapan, üzerimize gençleri salanlara bir sözüm olacak. 1926’da kurulan Bulancakspor, 2008-2009 sezonunda küme düşmüştür. Küme düştükten sonra sahip çıkılmamış Bal ligine de çıkmamıştır. Daha sonra da kaybolup gitmiştir. O dönemde Başkan Sayın Necmi Sıbıç’tır. Daha sonra ki sezonlarda sahip çıkmayıp kapanmasına neden olanda onlardır. Neden bu takımın hesabı, hakaretleri sürekli bize yapılıyor.

Ben Varımı Yoğumu Koyup Bu Takımı BAL Ligine Çıkardım

Kime kimin takımın hesabı soruluyor? Hesap sorulacak yer, isim belli. Bulancakspor’u profesyonel takımdan düşüren belli. Ben arabamı satıp bir avuç arkadaşımla ilk önce namağlup 1. Amatörde, sonra da Süper Amatörde şampiyon olarak takımı BAL ligine taşıdım. İsmini değiştirerek ilçemizi temsil etsin diye emeğimi, evladım gördüğüm takımı Bulancak’a hediye ettik. Şimdi çıkmış bazıları Bulancakspor’u profesyonel ligden düşürünlere güzelleme yapıp bize saldırıyorlar. Çok efsane peşinde olan varsa hala kulübün logosu o zaman ki başkanının  ismi duruyor. Buyurun alın 2. Amatörden efsaneyi siz yaşatın. Bizim emek verdiğimiz, çeliğimizi çocuğumuzu ihmal edip yıllardır peşinde koştuğumuz takım üzerinden başkasının suçunun cezasını bize kimse kesmeye kalkmasın. Her şeyimiz şeffaf. Harcanan, gelen giden herşey kayıtlı. Kimsenin kapısına gidip tek lira istemedik. Belediye başkanımız bütçenin tamamına yakınını karşıladı. Eski kulüp başkanı Sezgin beyde bir bütçe verdi. Bende kendimde harcayarak kattım bu sezonu böyle götürdük. Geçmiş yılların beşte bir maliyetine ligi orta sıralarda bitirdik.

Cumartesi Günü Bulancak Halkını Maça Davet Ediyorum

Bu konuları ilerleyen haftalarda daha detaylı işleyeceğim ama şimdi önümüzde hayati bir maç var. Bu takım Bulancak ilçesini, ismini temsil eden bir takım. Bütün Bulancak halkını kayıtsız şartsız Cumartesi günü Etbaşoğlu stadında görmek istiyoruz. Bir olursak bu maçı atlatır sonra herkes konuşacağını konuşur. Bu vesileyle her koşulda yanımızda olan Sayın Belediye Başkanımız Recep Yakar’a, başkan yardımcımız Emrullah Guguk’a, istifa eden eski başkanımız Sayın Sezgin Karataş’a ve vefakar taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Görevimizin başındayız. Futbolcularım ve teknik heyetim görevinin başında. Çalışmalarımız sürüyor. İnşallah Cumartesi günü bayram öncesi bayramı yaşamak nasip olur” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL