Köşe Yazısı

BİZ DE İSTERDİK AKP’Lİ OLALIM, AMA OLMUYOR İŞTE !!!

“İnanın biz de çok isterdik, AKP’li olalım, cemiyette yerimiz, irab da mahallimiz olsun… Çoğunluğa dahil olduğumuz için gönlümüz neşe dolsun… İktidarda olmanın verdiği onura sahip olalım… Bazı şeylerden de istifade..

BİZ DE İSTERDİK AKP’Lİ OLALIM, AMA OLMUYOR İŞTE !!!

“İnanın biz de çok isterdik, AKP’li olalım, cemiyette yerimiz, irab da mahallimiz olsun… Çoğunluğa dahil olduğumuz için gönlümüz neşe dolsun… İktidarda olmanın verdiği onura sahip olalım… Bazı şeylerden de istifade edelim. Ama olamadık işte… Puanımız yetmedi, belki de kapasitemiz azdı kim bilir!!!???

İnanın biz de çok isterdik, ERBAKAN’ı sizin gibi anlayalım… Talebeleri iktidarda diye sevinelim… CHP’yle işbirliği yapıp, Merkez Efendi’de sarsıntıya sebep olmayalım… Merhumun kemiklerini sızlatmayalım… Kendimizi tutamıyoruz, olmuyor, bizler merhum Necmettin ERBAKAN’ı sizler gibi anlayamamışız işte.!!!

İnanın biz de çok isterdik, dombıra-mehter çalalım, eğlenelim coşalım… İktidar medyasını izleyelim, yandaş gazeteleri satır satır okuyalım, besleme TV leri devamlı izleyelim… Hayrettin KARAMAN’ı, Fehmi KORU’yu,Yusuf KAPLAN’ı, sair muhteşem ve muhterem yazarları aksatmadan okuyalım. Muhtemelen bizlere büyü yapmışlar… Şer odaklar bizi etki altına almışlar!!!

İnanın biz de isterdik başta İsrail güdümündeki ABD ve AB olmak üzere, Ehl-i küfrün İslâm âlemini tar-u mar edişi esnasında, bilhassa Irak’ın, Libya’nın, Suriye’nin işgalinde, Mısır’ın, Yemen’in, Sudan’ın, Afganistan ve Pakistan’ın karıştırılmasında, işgalcilerle aynı saflarda olmasını hazmetmesini…, İşgal güçlerine yardım ve yataklık yaptığı gerekçesiyle  kendi hükümetimizi suçlu buluyoruz. Vatan haini miyiz, terörist miyiz, FETÖ üyesi miyiz neyiz !!!???

İnanın biz de isterdik “HA İSRAİL HA İRAN” diyebilmeyi.!!! Sanırım  itikadımız bozuktur bizim !!! İran’ı D-8’in olmazsa olmazı görüyoruz!!! İsrail’le ilişkileri hazmedemiyoruz. Gidip İsrail’den daha tehlikeli CHP’yle saf tutuyoruz.!!! Ayarlarımız bozulmuş, kimyamızı bozmuşlar, yörüngeden çıkmışız, bu saatten sonra bizden ADAM olur mu, bilemeyiz !!! ???

İnanın biz de isterdik utanıp sıkılmadan rahatlıkla faizli para kullanmayı. Bizler istemez miydik banka, içki fabrikaları, coca-cola tesisleri ve diğer gayri meşru açılışlarda YA ALLAH-BİSMİLLAH nidaları arasında kurdela kesmeyi veya kesenleri eller patlarcasına şevk ve iştiyak ile, coşkulu bir şekilde alkışlamayı. Kim istemez ki banka müdürleriyle kanka olmayı, belediyelerden ihale, devletten kredi almayı; helalinden rızık temin etmeyi !!!… Beceremiyoruz işte bir türlü.!!!

İnanın biz de isterdik, hem ayet hadis metni paylaşmayı, hem de bizim gibi düşünmeyenlere dümdüz sövüp saymayı. Sövmenin sevap olduğu yerler bahsini hocalarımız bizlere öğretmemişler, ayıp etmişler… eksiklik işte, neylersiniz ki !!!

İnanın biz de isterdik sandıklar açıldığında sokaklarda çılgınlar gibi eğlenip, sosyal medyada muhalefete laf çakmayı, hakaret ve alay etmeyi, küfür ve isyan içeren ifadelerle sağa-sola sataşmayı. Yanlış partiye oynamışız, kazanamadık işte.!!! Hep kaybediyoruz.!!! Her halde ilelebed kaybetmeye de devam edeceğiz !!!

İnanın biz de isterdik, tüm siyasi tutuklulara hükümlü muamelesi yapmayı… Tüm farklı kimliklere vatan haini, terörist diyebilmeyi… Sanırım biz gerçeklerin farkında değiliz, cahal kalmışız, cahal, diplomamız yok…Bizler bu işlerin okuluna ya gidememişiz, veya gitmişiz ama okuyamamışız…Bu işte bir bit yeniği var, ama ne !!!???

İnanın biz de isterdik askeriye, emniyet, MİT ve devletin diğer kurumları, çalışanları emrimizde ve emrimize amada olmasına rağmen polis, asker, öğretmen-eğitimci, sağlıkçı ve sair memurlarda olmayan; onlar için gereksiz, fantazi, lüx ve özel tüketim mahiyetinde kabul edilen aldatılma ve kandırılma hakkımız olsun !!! İcraatlarımızdan, söylem ve eylemlerimizden hesaba çekilmeyelim… Her şeye ve fani olmamıza rağmen LÂ YÜS’EL olalım… Seçimlerde söylediklerimizi söylememiş gibi yapabilelim…. Nerde bizde o yetenek???  Beceriksiziz vesselam…!!!

İnanın ki bizler de isterdik iç ve dış politikada, eğitimde, savunmada, sağlıkta, adalette, sanayide, ticarette, tarım ve hayvancılıkta, ekonomide, işsizlikte, enflasyonda, borçlanmada AKP hükümetlerini alkışlamayı…Ama biz başarısız bulma, eleştirme gafletine düştük, manevi tahribat iddiasında bulunduk.!!! Bunu kim ister !!!???

Her şeyi ayrıntılı olarak, detayları ile anlatmaya gerek yok, siz zaten her şeyi ayan-beyan görüyorsunuz.  Arife de tarif gerekmiyor aslında. Boş boş konuşuyoruz işte, zevzeklik deyin, gevezelik deyin, atış serbest… Ne de olsa kılıcınızın iki tarafı da kesiyor, dediğiniz dedik, astığınız astık !!!

En iyisi siz bizi kendi halimize bırakın… Zaten Allah vurmuş bize, bir de siz vurmayın ne olur…Biz zaten AKP’li olamayarak cezamızı çekiyoruz, öyle görünüyor ki, çekmeye de devam edeceğiz, uzun bir süre.! Mahşer ve Mizan mı? Onu zaman gösterecektir.” .(M.BİLGİÇ’ten esinleme.)

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL