Ekonomi Güncel

Birikmiş Elektrik Borçlarına Faiz Affı Geliyor

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş (Çoruh EDAŞ), Giresun, Artvin, Gümüşhane, Trabzon ve Rize illerinde bulunan abonelerinin 2020 yılı ve öncesi dönemdeki elektrik faturası borçlarına ait faizin silineceğini duyurdu.

Birikmiş Elektrik Borçlarına Faiz Affı Geliyor

Kampanyadan yararlanmak isteyen abonelerin, icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçları için 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine başvuruda bulunmaları gerekiyor.
Doğu Karadeniz Bölgesi’nin beş ilinde elektrik dağıtım hizmeti sunan Çoruh EDAŞ, abonelerinin 2021 yılına kadar olan icra ve dava aşamasındaki elektrik faturası borçları için kampanya başlattı.
Çoruh EDAŞ, 2020 yılı ve öncesi döneme ait elektrik faturası borçlarında, anaparası için peşin ödemenin yapılması koşulu ile faizin silineceğini duyurdu. Şirketten yapılan açıklamaya göre, “Faizi Siliyoruz” kampanyası kapsamında, icra takibine uğramış elektrik faturası borçlarında yüzde 100 oranında faiz indirimi yapılacak. Kampanya, kaçak veya usulsüz kullanım kaynaklı borçlar için geçerli olacak. Kampanyadan yararlanmak isteyen aboneler, 31 Temmuz 2022 tarihine kadar Çoruh EDAŞ İlçe Yöneticilikleri ile İl Müdürlüklerine şahsen başvuruda bulunarak faiz affından yararlanabilecek.
Çoruh EDAŞ, Covid-19 salgınıyla mücadele kapsamında tüm abone gruplarında desteğe yönelik kampanyalarına devam edeceğini belirterek, müşterilerinin yanında olduklarının mesajını verdi. Kampanya detaylarına www.coruhedas.com.tr/kampanya/ adresi üzerinden ulaşılabiliyor.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL