Güncel

Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde İlkler Yaşanıyor!

Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi kliniğinde ilkler yaşanmaya devam ediyor.

Beyin ve Sinir Cerrahi Kliniğinde İlkler Yaşanıyor!

Konu ile ilgili hastane tarafından yapılan açıklamada; “Genç yaşta şiddetli baş-boyun ağrısı, kollarda ağrı-ısı duyusu kaybı, kas gücünün kollarda-ellerde azalması, düşme atakları, yürüme bozukluğu, baş dönmesi, denge problemleri, bulanık görme, gözlerde titreme şeklinde şikayetlerle hastanemize başvuran ve halk arasında beyincik sarkması olarak bilinen Arnold-Chiari Sendromu tanısı konulan hastamız, başarılı bir operasyon sonrası sağlığına kavuşmuştur.
Nöronavigasyon (beyin tümörünün, normal beyin dokusuna zarar verilmeden çıkarılmasını sağlayan yüksek teknolojiye sahip bir sistemdir) eşliğinde beyin ve beyincik tümörü ameliyatları başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
Yenidoğan bebeklerin bel bölgesinde, içinde omurilik ve diğer sinir yapılarını bulunduran kese şeklindeki fıtıklaşma olan myelomeningosel ameliyatı başarılı bir şekilde gerçekleştirilmiştir.
Beyinde su toplanması olarak bilinen hidrosefali hastalığının tedavisinde kullanılan ayarlanabilir şant cihazı bebek ve yetişkin hastalarımıza başarılı bir şekilde uygulanmıştır.” ifadelerine yer verildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL