Güncel

BEM-BİR-SEN İtfaiye Memurlarının Yanında

Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (Bem-Bir-Sen) Giresun İl Başkanı Muslihiddin Aydın, her türlü yangın ve afette cansiperane görev yapan İtfaiye Erlerinin İtfaiye Haftası’nı kutladı.

BEM-BİR-SEN İtfaiye Memurlarının Yanında

Bem-Bir-Sen İl Başkanı Aydın, 25 Eylül – 1 Ekim tarihlerinde kutlanan ‘İtfaiye Haftası’ sebebiyle yayınladığı mesajında; “Ailelerinden ve sevenlerinden fedakârlık yaparak 7/24 esasına göre canını hiçe sayarak her türlü afette, yangında vatandaşların hizmetinde olan İtfaiye erlerimizin her zaman yanındayız” diyen Aydın, “Ülkemizin dört bir köşesinde görev yapan itfaiyeci arkadaşlarımız ülkemizin yaşadığı Giresun-Dereli, Rize, Artvin, Kastamonu sel felaketinde, Elazığ, Malatya, İzmir’deki deprem felaketlerinde, Akdeniz ve Ege’de yaşanan yangın felaketinde vatandaşlarımızın yardımına koşmuştur. Bütün bu afetlerin, felaketlerin yaşandığı bölgelerde bir can kurtarmak için mücadele eden arkadaşlarımız bu ülkenin kahramanlarıdır. Genel Merkezimiz nezdinde memurlarımız için Bem-Bir-Sen olarak kurulduğumuz günden bugüne arkadaşlarımız için mücadele verdik, vermeye de devam diyoruz.” ifadelerini kullandı.

İtfaiye erlerinin sosyal ve ekonomik haklarının iyileştirilmesi noktasında mücadelelerinin devam ettiğini kaydeden Aydın son olarak, “İtfaiye Haftası münasebetiyle, görevi başında hayatını kaybeden şehitlerimizi ve itfaiyeciliğe emek veren büyüklerimizden vefat edenleri rahmetle anıyorum.” şeklinde konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL