eğitim Güncel Yerel

BATEM TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

2020-2021 yılı 9. Çağrı Dönemi 4006 TÜBİTAK Bilim Fuarları Destekleme Programı başvuruları kapsamında kabul edilen projeler okullarımız tarafından sergilenmeye başlandı.

BATEM TÜBİTAK 4006 BİLİM FUARI AÇILDI

Bu kapsamdaki Bulancak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı açılışı, 23 Mart 2022 tarihinde, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu’nun katılımıyla yapıldı.

Öğrenciler tarafından danışman öğretmenleri rehberliğinde hazırlanan 5 araştırma 10 inceleme ve tasarım projesinin yanı sıra TÜBİTAK 2204 projeleri, TEKNOFEST projeleri, robotik kodlama projeleri ve okula ait özgün projeler yer aldığı fuarın açılışı, İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu, İl Ticaret Müdür Ali Yıldırım, Bulancak Belediye Başkan Yardımcısı Bahtiyar Hüsem, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şenel Bulut başta olmak üzere ilçe protokol üyeleri, okul ve kurumlardan yönetici, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Açılış kurdelesinin birlikte kesilmesini takiben sergilenen çalışmaların yer aldığı stantlar, davetliler tarafından tek tek gezilirken, projeler hakkında öğrenci ve öğretmenler tarafından da bilgiler sunuldu.

Bilim Fuarının açılışı sonrasında okul bünyesinde bulunan ve Mesleki Eğitimde 1000 Okul Projesi kapsamında donanım ve içerik olarak daha da zenginleştirilen 3.500 kitaplı okul kütüphanesinin açılışı da gerçekleştirildi. Kütüphanenin yeni hali davetlilerden beğeni topladı.

İl Milli Eğitim Müdürü Ertuğrul Tosunoğlu yaptığı değerlendirmede; TÜBİTAK proje faaliyetlerinin öğrencilerimizin bilimsel araştırmalara yönelmeleri, takım çalışmasını öğrenmeleri ve proje hazırlama becerisi kazanmaları açısından önemine vurgu yaptı. Bilim Fuarlarının proje çalışmalarının sergilenmesi yanında okullarımıza farklı bir heyecan kattığını dile getirdi. Okul Müdürü Turgut Hacınoğmanoğlu nezdinde, fuarın hazırlık ve organizesinde emeği geçen tüm yönetici, öğretmen ve öğrencilere teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

 

 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL