Yerel

Başkan Yakar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Türkiye Yüzyılının eşiğinde kutladığımız, Cumhuriyetimizin 99.yılı gelecek yüzyıllara da umutla ve inançla bakmaya başlayan Yüce Türk Milletinin bayramı olacaktır” dedi.

Başkan Yakar’dan 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı mesajı

Başkan Yakar mesajında, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde istiklalini kazanmak için kurtuluş mücadelesi veren şanlı ecdadımız nice zorluklara rağmen destanlar yazmış ve neticesinde Cumhuriyetimiz kurulmuştur. 29 Ekim 1923 tarihinde Cumhuriyet’in ilanı ve milletin kayıtsız şartsız egemenliği kabul edilerek bağımsızlık mücadelesinin ruhu ortaya konmuştur. Türkiye Cumhuriyeti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hedef olarak ortaya koyduğu “muasır medeniyetler” yolunda kurulduğu günden bu yana demokrasi, insan hakları, eğitim, sağlık, bilim, teknoloji, ekonomi, ulaştırma olmak üzere tüm alanlarda önemli mesafeler kat etmiştir. İçinde bulunduğumuz konjonktür ülkemizin her ferdine, her kurumuna olduğu gibi bize de ülkemizi geleceğe taşımak için büyük sorumluluklar yüklemektedir.
Özellikle, 15 Temmuz’da gerçekleştirilmek istenen ve milletimizin tıpkı kurtuluş mücadelesinde olduğu gibi destansı bir duruşla karşı koyması ile bastırılan darbe girişiminin ardından; millet olma şuuru, Cumhuriyetimizin kıymeti bir kez daha net olarak anlaşılmıştır. Bu sorumluluğun bilincinde olarak demokratik, siyasal, kültürel, sosyal alanlarda olduğu gibi özellikle de teknolojik ve ekonomik gelişmeye önem vererek atalarımızdan aldığımız Cumhuriyet mirasını gelecek nesillere, içinde yaşanılan asrın sorunlarına cevap verecek şekilde geliştirerek devam ediyoruz. Özellikle son yıllarda başta savunma sanayisi ve teknolojisi olmak üzere, her alanda gerçekleştirilen teknolojik hamlelerle ilerleyen bir Türkiye tablosu ortaya koyabilmenin haklı gururunu yaşıyor ve gelecek yüzyılın Türkiye Yüzyılı vizyonuyla daha da güçlenerek geleceğine inanıyoruz.
Bu vesile ile başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu topraklar için gözünü kırpmadan, canını seve seve veren aziz şehitlerimizi rahmet ve minnetle, gazilerimizi şükranla anıyor, Cumhuriyet Bayramımızın 99. Yılının tüm Milletimize kutlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL