Bulancak

Başkan Yakar; “İsmetpaşa ve Toprakdeğirmeni Mahallelerimiz Doğalgaza kavuşacak”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak genelinde Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması için Belediye olarak tüm imkanlarımızla desteğimizi sürdürüyoruz. İlçe genelinde Doğalgaz alt yapı çalışmaları yüzde 77 oranına ulaşırken, İsmetpaşa ve Toprakdeğirmeni Mahallelerimizde de Doğalgaz ana hat döşeme çalışmalarına önümüzdeki günlerde başlanacak” dedi.

Başkan Yakar; “İsmetpaşa ve Toprakdeğirmeni Mahallelerimiz Doğalgaza kavuşacak”

AKSA Doğalgaz İl Müdürü Hakkı Kahya, Bulancak Şube Müdürü Barış Kızılca, İsmetpaşa Mahallesi Muhtarı İdris Şen ve Toprakdeğirmeni Mahallesi Muhtarı Mehmet Aktaş’la birlikte bir basın açıklaması yapan Başkan Yakar, “Amacımız 2023 Kış sezonu öncesi tüm Doğalgaz altyapısının bitirilerek İsmetpaşa ve Toprakdeğirmeni mahallerimizi doğalgaza kavuşturmaktır. Bu anlamda AKSA Doğalgaz İl Müdürümüz ve Bulancak Şube Müdürümüzde çalışmaları yakından takip ediyorlar. Tabi doğalgaz sonrası her iki mahallemizin tüm cadde ve sokaklarını üst yapı olarak da tamamlayacak, gülen ve aydınlık sokaklara kavuşturacağız. Her iki mahallemize de hayırlı olsun” diye konuştu.

AKSA Doğalgaz İl Müdürü Hakkı Kahya’da, “Sayın başkanımızın belirtiği gibi Bulancak’ta Doğalgaz kullanımının yaygınlaşması için AKSA olarak planlı çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bilindiği gibi Bulancak’a Doğalgaz girişi Organize Sanayi Bölgesi tarafından olduğu için batıdan doğuya doğru ilerliyoruz. Batı mahallelerimiz ve merkez mahallelerimizde altyapı tamamlanma oranı yüzde 77 olarak gerçekleşirken, Abone/kullanım oranı yüzde 50 oranındadır. İsmetpaşa ve Toprakdeğirmeni mahallelerinin alt yapı çalışmaları tamamlandığında altyapı gerçekleşme oranı yüzde 100’e yaklaşacaktır. Şu an itibarı ile ana hat malzeme tedarikleri tamamlanmış olup önümüzdeki süreçte ihale ve yapım çalışmaları başlayacaktır. Her iki mahallemizde de 2023 kış sezonunda Doğalgaz kullanımının başlayacağını şimdiden söyleyebiliriz” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL