Bulancak

BAŞKAN YAKAR; “BULANCAK’TA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, “Bulancak’ta güzel şeyler oluyor ve bunu hep birlikte görüyoruz. Hız verdiğimiz son dönem projelerimizin de tamamını yaz öncesi ve bu yıl içinde tamamlamış olacağız. Biz hayal ettiğimiz ve söz verdiğimiz tüm projelerimizi hayata geçirmenin gururu ve mutluğunu yaşarken, halkımızda tüm bunların keyfini sürecek” dedi.

BAŞKAN YAKAR; “BULANCAK’TA GÜZEL ŞEYLER OLUYOR”

Bulancak Belediye Başkanı Recep Yakar, Bulancak genelinde yaptıkları son dönem çalışmaları ve projeleri hakkında açıklamalarda bulundu.

   
Başkan Yakar; “Son dönem projelerimizden; Galericiler Sitesi, Kapalı Otoparklar, Doğalgaz altyapısı da biten Bulancak Mahallesi Küp Taş Döşeme çalışmaları gibi önemli bazı projelerimizi tamamlayarak halkımızın hizmetine ve kullanımına açtık. Diğer taraftan yapımı ve çalışmaları hızla devam eden; Doğu Karadeniz’in en büyük Millet Bahçelerinden biri olan ve büyük oranda tamamlanan Bulancak Millet Bahçesi bu yaz içinde tamamlanarak halkımızın hizmetine açılacak. Millet Bahçesi içinde yer alan sosyal tesis hizmete açılarak, ücretsiz Çay ikramı ise başlamıştır.


YENİ BELEDİYE HİZMET BİNASI VE KENT MEYDANI
Yapımı büyük oranda tamamlanan Yeni Belediye Hizmet Binamıza önümüzdeki aylar içinde taşınıyoruz. Tüm Müdürlük ve Hizmet Birimlerimizi bir araya toplayacak Yeni Belediye Hizmet binamızda; çok daha kaliteli, hızlı ve ulaşılabilir hizmet sunabileceğiz. Devamında yeni projeyle 1.5 dönümden 3.5 dönüme çıkan Kent Meydanımızı da bu yıl içinde yeniden düzenleyerek ilçemize yakışır bir hale getireceğiz.
SAHİL PARK VE AKINCI PARK GELİYOR
Bulancak Merkez Kavşağı doğusunda yer alan ve oluşan Otopark ihtiyacı nedeniyle yeniden düzenlenen Sahil Parkımız önümüzdeki günlerde hizmete giriyor. Şehit Eren Bülbül’ün ismini verdiğimiz ilçemizin en büyük Çocuk Parkı Kompleksi, Küp Taş Yürüyüş Yolları ve Kamelya alanlarıyla, yenilenmiş yeşil doku- peyzajıyla ve modern aydınlatmalarıyla sahil park eskisinden daha fazla alanla önemli bir sosyal alan olarak halkımıza hizmet verecek. Yine Merkezin batısında kalan iki yol arası planladığımız altı otopark olarak düzenlenen Akıncı Parkın Yapımına başladık. Bu yıl içinde tamamlamayı planladığımız Akıncı Park’ta prestij projelerimizden biri olacak.
BİSİKLET VE YÜRÜYÜŞ YOLU
Fatoğlu Kavşağı- Bulancak Deresi arasında, 2 km’lik birinci kısmını tamamlamak üzere olduğumuz Bisiklet ve Yürüyüş yolumuz Sanayi Kavşağına kadar 6 km, devamında Pazarsuyu Balıkçı Barınağına kadar uzatılarak 8 km’lik güzergahıyla bölgemizin en uzun Bisiklet ve yürüyüş yolu olacak. Aynı zamanda Bulancak’ı yeniden denizle buluşturacak olan yolumuz modern aydınlatması ve her iki yanında oluşturulacak yeşil kuşağı ile ilçemizin en güzel sosyal alanlarından biri olacak. Bisiklet ve yürüyüş yolumuzu hızla tamamlayacağız.
İHSANİYE MAHALLESİ KÜPTAŞ ÇALIŞMALARI BAŞLADI
Bulancak mahallesinde uygulanan ve tamamlanan doğal görünümlü Küp taş uygulaması İhsaniye Mahallemizde de uygulanmaya başlandı. Doğalgaz altyapısı tamamlanan Karaali Sokak, Bahçe Sokak ve Güner Sokak’ta başlanılan Küp Taş döşeme çalışmaları diğer cadde ve sokakları da kapsayacak şekilde genişletilerek sürdürülecek. Vatandaşlarımızın geri dönüşleriyle de büyük beğeni kazanan küp taş uygulamamız ilçe genelinde yaygınlaştırılacaktır.

Son dönem projeleri olacak nitelendirdiğimiz bu projelerimiz tamamlandığında Bulancak’ta hedeflediğimiz dönüşümü büyük oranda tamamlamış olacağız. Ama Bulancak büyük ve gelişimini sürdüren bir ilçe olduğu için yeni hedefler ve projelerde hep olacaktır. Bizde tüm hedeflerimizi yerine getirmek için durmadan çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL