Güncel

Başkan Şenlikoğlu’nun Regaip Kandili Mesajı

Giresun Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, insanlık için rahmet ve bereketle dolu olan mübarek Üç Ayların da habercisi Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Şenlikoğlu’nun Regaip Kandili Mesajı

Regaip Kandili’nin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Şenlikoğlu, bu aylarda manevi kazancın, sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Başkan Şenlikoğlu şöyle devam etti:  ‘‘Üç aylar olarak adlandırdığımız mübarek aylardan, Recep Ayı’nın ilk kandil gecesi olan Regaip Kandili de, bugünlerden birisidir. Üç aylar, manevi duyguların yoğunluk kazandığı, merhamet, şefkat, yardımlaşma ve dayanışma hislerinin doruk noktaya ulaştığı, hayır ve iyiliklerin arttığı bir mevsimdir.

İnsanımızın anlam ve gönül dünyasına ışık tutan Regaip Kandili de tıpkı diğer kandil geceleri gibi toplumumuz için vazgeçilmez bir öneme sahiptir. Regaip Kandili ile Rabbimizin bizlere sunduğu bereket ve rahmet dolu üç aylara ulaşmış, on bir ayın sultanı Ramazan’ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. İnsanlarımızın Allah’a karşı daha derin bir şükür imkânı bulacağı bu özel gecede, muhabbetin, kaynaşmanın artmasını temenni ediyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle, birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, insanlığın barış, huzur ve bereket içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum. Ülkemizin, şehrimizin ve tüm İslam aleminin Regaip Kandili mübarek olsun.”

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL